Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Mirket yavruları
gökyüzünde inanılmaz
bir macera yaşıyor…
Hakiki Çılgınlar genişliyor! Birbirinden tatlı dört bebek doğdu ve kuzenleri bu bebeklere çölde hayatta kalmanın yollarını anlatıyor.
Ama bebeklerden biri gizlice balona binince ortalık karışıyor! Göklerdeki kurtarma operasyonunda Mimi, Hileci ve Küçük Düşçü’ye eşlik et… Ama sıkı tutun!

Önsöz

Bu kitaptaki karakterlerin davranışları ve maceraları, halen Kalahari Çölü’nde yaşamakta olan gerçek mirketlere dayanmaktadır.

Bu hayvanlar özel hayatlarının gizliliğini korumak için isimlerini kullanmaktan kaçınırlar. Bu nedenle kitapta isimleri ve dilleri değiştirilmiştir.

Kitaptaki karakterler ile sahnelerde ya da ekranlarda yıldızlaşmış herhangi bir mirket arasındaki her türlü benzerlik tamamen raslantı sonucudur.

Ayrıca safariye çıkmış Aabaklar ya da Needeydinler, gerçek Klik-klikler ya da ünlü belgeselci Sir David Attenborough ile her türlü olası benzerlik tamamen benzetenin sorumluluğundadır.

1. Bölüm

Kalahari Çölü’nde (biraz önce öğrendiğiniz gibi) fırtınalı bir karanlık zamanı yaşanıyordu. Köklü Keskingöz krallığının uzağında, tuz tarlalarının kenarında, gökyüzü alev fışkırmaları ve gök gümbürtüleriyle doluydu.

Odalardan birinde, Hakiki Çılgın Çete’nin kurucuları ısınmak için birbirlerine sarılmış, uyuyorlardı.

İçlerinden Hileci, Mimi ve Küçük Düşçü genç mirketlerdi; amcaları ve koruyucuları Cesur Amca da yanlarındaydı. Hepsi kıpır kıpırdılar.

Odada o kadar çok kene ve pire vardı ki, mirketler sürekli sıçrayıp kaşınıyorlardı.

Bu sırada, çok yakındaki bir başka odada, Amca’nın yeni kraliçesi Işıl bir türlü uyuyamıyordu…

Çevirmen : Ayşe Başçı
Orijinal Adı : Even More Meerkat Madness – Flying High
Yılı : 2017
ISBN : 9786052950203
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 192
Resimleyen : Sam Hearn


"Ian Whybrow" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Daha da Çılgın Mirketler

Daha da Çılgın Mirketler

Ian Whybrow
Etiket Fiyatı : 12.00 TL

7.80 TL

Gofret ile Babası

Gofret ile Babası

Ian Whybrow
Etiket Fiyatı : 5.00 TL

3.25 TL

Harika Hayvanlar – Çılgın Mirketler

Harika Hayvanlar – Çılgın Mirketler

Ian Whybrow
Etiket Fiyatı : 12.00 TL

7.80 TL