Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Dâhiler – Büyük Mucitler ve İcatları

Tarihi Öneme Sahip Nadir Tıpkıbasım Belgeler Eşliğinde

Bu etkileyici kitap modern dünyayı şekillendiren büyük bilginlerin zihinlerine ve yaşamlarına emsalsiz bir yaklaşımla ışık tutuyor. Dâhiler kitabı okuyucuları teknoloji tarihinin en heyecanlı ve çığır açıcı anlarını paylaşmak üzere zaman içinde yolculuğa çıkarıyor. İsimleri tarihe mal olmuş yirmi sekiz dehanın yaşamöyküleri, Johannes Gutenberg’in baskı makinesi, James Watt’ın buhar makinesi, George Eastman’ın Kodak fotoğraf makinesi ve Alan Turing’in bilgisayarı gibi icatlarla birlikte anlatılmıştır. Baştan sona etkileyici görsellerle süslenen kitapta on adet nadir belgenin tıpkıbasımlarına yer verilmiştir. Bu belgelerden bazıları şöyle:

Michael Faraday’ın dünyanın ilk elektrikli motorunu anlattığı laboratuvar defteri. Mekanik bilgisayarın bilinen ilk örneği Analitik Makine için Charles Babbage’ın yaptığı çizimler. İlk otomobilin üretilmesini sağlayan Carl Benz motoruna verilen patent belgesi. Wilbur Wright’ın Octave Chanute’a iki kardeşin ilk uçuş deneyimlerini anlattığı mektubu. Üzerine patronunun “Belirsiz, ama heyecan verici” notu düştüğü Tim Berners-Lee’nin tarihi World Wide Web önerisi.

Çevirmen : Erdal Alova
Orijinal Adı : Genius: Investors Who Changed the World
Yılı : 2013
ISBN : 9786053607908
Genişlik : 22,5
Yükseklik : 29
Sayfa Sayısı : 63


"Jack Challoner" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Uygulamalı Bilim – Ses ve Işık

Uygulamalı Bilim – Ses ve Işık

Jack Challoner
Etiket Fiyatı : 12.00 TL

7.80 TL

Tukendi Bilim Kütüphanem 150 Fantastik Deney

Bilim Kütüphanem 150 Fantastik Deney

Jack Challoner
Etiket Fiyatı : 35.00 TL

22.75 TL