350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Diplomasi

Diplomasi
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Diplomasi

Henry Kissinger, tartışmalar yaratan bu anıtsal kitabında diplomasinin ne olduğu konusuna ışık tutuyor. Tarihi kendi açısından yorumlayarak işe koyulan Kissinger, dünya liderleriyle olan kişisel görüşmelerine ağırlık vererek, diplomasi sanatının inceliklerini ve güç dengesinin, yaşadığımız dünyayı nasıl yarattığını açıklıyor, kendi idealleri ve eski dünyaya güvensizliklerinin yanı sıra ülkelerinin büyüklüğü ve diğer ülkelerden soyutlanmış olmasıyla da korunan Amerikalılara, kendilerine özgü dış politikalarını göstermeye çalışıyor.

Modern devlet sisteminin babası sayılan Kardinal Richelieu’den, içinde yaşadığımız “Yeni Dünya Düzeni”ne kadar geçen üç yüzyılı aşan tarih dilimi içinde Kissinger, modern diplomasinin, savaş ve barış güçleri arasındaki güç dengesinde yaşanan deneyim ve çabalardan doğduğunu ve Amerika’nın, bazen kendi zararına olsa da, bu oluşumdan ders almayı reddettiğini ortaya koyuyor. De Gaulle, Nixon, Chou En-Lai, Mao Tse-Tung, Reagan ve Gorbaçov gibi dünya liderlerinin özel portrelerini sunarak okuyucuya zirvedeki diplomaside neler olup bittiğini anlatıyor; görüşlerini, yaşadığı olayları, Nixon’ın dış politika ortağı olarak yaptığı diplomatik girişimleri, gerçek hikâyelerle süsleyerek aktarıyor. Derin tarihi bilgisi, zekâsı ve ulusları birbirine bağlayan ve birbirinden ayıran güçleri çok iyi kavraması ile tanınan Kissinger’ın Diplomasi kitabı, Amerika’nın dünyadaki durumu ile ilgilenen herkes için okunması gereken bir yapıt.

Henry Kissinger, Almanya’da Fürth’de doğdu. 1938’de Birleşik Devletler’e göç etti ve 1943 yılında Amerikan vatandaşlığına kabul edildi. 1943’ten 1946’ya kadar orduda görev aldı. 1950’de Harvard College’dan birincilikle mezun oldu. 1954’ten 1969’a kadar Harvard Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak bulundu. 1952’den 1969’a kadar da Harvard Uluslararası Seminer’in Direktörlük görevini yaptı. Henry Alfred Kissinger, Amerika’nın 56. Dışişleri Bakanı olarak 22 Eylül 1973 tarihinde yemin ederek göreve başladı ve bu görevini 20 Ocak 1977 tarihine kadar sürdürdü. Bunun yanı sıra 1969-1975 arasında, Başkan’ın Ulusal Güvenlik İşleri Yardımcılığını da yapan Kissinger 1973’te Nobel Barış Ödülü’nü, 1977’de Başkanlık Özgürlük Ödülü’nü, (Amerika’da sivillere verilen en büyük ödül) ve 1986’da Hürriyet Madalyası Ödülü’nü aldı. Dr. Kissinger Nancy Maginnes’le evli olup, iki çocuk sahibidir. 29.11.2023 tarihinde hayatını kaybetmiştir.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Diplomacy
Yılı
: 2004
ISBN
: 9789754581119
Genişlik
: 16
Yükseklik
: 23,5
Sayfa Sayısı
: 856

İnceleme Araştırma Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Henry Kissinger Diğer Kitapları    Henry Kissinger Kitapları