400 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
400 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Dünyanın Durumu 2009 – Isınmakta Olan Bir Dünyaya Bakış

Dünyanın Durumu 2009 – Isınmakta Olan Bir Dünyaya Bakış
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Dünyanın Durumu 2009 – Isınmakta Olan Bir Dünyaya Bakış

Worldwacth Enstitüsü, her yıl Dünyanın Durumu adını taşıyan raporlar yayımlar. Bu raporlarda gezegenimizin fiziksel durumuna ilişkin, doğal kaynaklarımıza, ekolojik sistemlere ve doğaya etki ettiği oranda insan sistemlerine dair en güncel ve anlamlı bilgi birikimine yer verilir.

Bu raporların 2009 yılına ait olanı, Dünyanın Durumu 2009: Isınmakta Olan Bir Dünyaya Bakış, yine aynı özenle küresel ısınma ve iklim değişikliğinin en kötü ve en derin etkilerinin önüne geçmeyi hedefleyen faaliyetlere ilişkin bilgi veriyor.

2009, dünyanın iklimi için çok önemli bir yıl. Bilim adamlarına göre felaketlere neden olabilecek ani iklim değişimlerini önlemek üzere, sera gazlarının salınımındaki artışı durdurmak için sadece birkaç yılımız kaldı. Nitekim Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki Moon, iklim değişiminş, ”çağımızın tayin edici sorunu” olarak tanımladı.

Elinizdeki kitap, bu tayin edici sorunun, yani dünyanın atmosferiyle oynadığımız oyunun uzun süreli derin etkilerini bir kez daha gözler önüne seriyor. Dünyamızı tehdit eden bu büyük sorunun en güncel durumunu ve insanlığın geliştirdiği olası çözümleri, en anlaşılır biçimde anlatıyor.

Çevirmen
Orijinal Adı
: State of the World 2009
Yılı
: 2009
ISBN
: 9789944887076
Genişlik
: 15,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 408

Ekoloji Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Kolektif Diğer KitaplarıKolektif Kitapları