Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Dünyanın En Güzel Tarihi

Nereden geliyoruz? Neyiz? Nereye gidiyoruz? Yaşadığımız gezegeni ötekilerden ayıran özellik ne? Dünya’nın suyu nereden geliyor? İlk insanın Afrika’dan çıktığından kesinlikle emin miyiz? İnsanoğlu sadece maymunlardan ve bakterilerden değil yıldızlardan ve galaksilerden mi türedi? İnsan Dünya’yı nasıl ele geçirdi ve daha ne kadar Dünya’da yaşamayı sürdürebilecek? Dünya’nın ömrü ne zaman sona erecek? 15 milyar yıl önce yaşanan Büyük Patlama ile ortaya çıkan Dünya’nın ve insanın tarihi. Dünyamıza daha birkaç milyar yıl ömür biçiliyor ama biz mirasçılar onun yaşamından sorumluyuz. Dünya’nın güzel tarihinin sürmesi için…

Hubert Reeves: Konusunda olağanüstü kitaplar yazmış bir astrofizikçi. Montréal ve Paris’te kozmoloji öğretiyor.
Joël de Rosnay: Pasteur Enstitüsü’nün eski yöneticilerinden. Canlının Serüveni adlı yapıtıyla kökenlerimize ilişkin bilgilerin sentezini yapan ilk bilim adamlarından.
Yves Coppens: Collège de France’da profesör. 3,5 milyon yaşındaki ilk maymun “ana”mız Lucy’yi keşfedenlerden biri. Maymun, Afrika ve İnsan‘ın yazarı.
Dominique Simonnet: L’Express dergisinin yazı işleri müdürü. Vivent les bébés! (Yaşasın Bebekler) ve Livre de Némo (Nemo’nun Kitabı) yazarı.

Çevirmen : İsmet Birkan
Orijinal Adı : La Plus Belle Histoire du Monde
Yılı : 2003
ISBN : 9789754584257
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 160


"Dominique Simonnet" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.