Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Dur! Bavulunda Bir Yılan Var!

Nightingale ailesi, besledikleri bir sürü hayvanla mutluluk içinde yaşamaya devam ediyor. Onların kapısı hayvanlara her zaman açık. Amanın! Nehrin kenarındaki o koca çuvalda ne var? Tüm bu yılanlar nereden geldi böyle? Yardıma koşmak yine Tom ve Sophie’ye düşecek… LONDRA HAYVANAT BAHÇESİ’NDE YAPILAN BİLİMSEL ARAŞTIRMALARDAN ESİNLENEREK YAZILMIŞTIR.

Kitaptan;

Bölüm 1

“Çabuk ol, miskin!” dedi Tom Nightingale omzunun üzerinden, en iyi arkadaşı olan Freddy Finch’le birlikte bir Perşembe akşamı okuldan eve kaykaylarıyla dönerken. “Hey, Regent Park’tan mı gidelim yoksa kanaldan mı?”

“Parktan,” diye bağırarak cevap verdi Freddy.

“Orada hareketleri yapmak daha kolay.”

Otuz saniye sonra, gölün yanından hızla geçip, birkaç dakikada bir durarak; kickflip, ollie hareketlerini ve Tom’un icat edip adını ‘kaplan sıçrayışı’ koyduğu, kaykayı bankın bir kenarından gönderip, bankın üzerinden koşarak kaykaya diğer uçtan yetişip üzerine atladığı bir hareketi deniyorlardı.

Tom kaykayını dokuz yaşında doğum günü hediyesi olarak almıştı ve ondan beri her gün alıştırma yapıyordu.

“Sahneye kadar yarışalım,” diye bağırdı Freddy.

“Bekle, orası biraz kalabalık…” dedi Tom.

Ama uyarmasa da olurdu çünkü Freddy çoktan uzaklaşmaya başlamıştı. “Kaybedeceğini bildiğin için bahane uyduruyorsun!” diye bağırdı arkaya doğru.

Tom kaşlarını çattı. Orası belli olmaz, diye düşündü. Hızla arkadaşının peşine düştü. İki çocuk, salıncakların yanından hızla geçip ağaçlı yolda zikzak çizdi…

Çevirmen : Ozan Kızıler
Orijinal Adı : Stop! There’s A Snake in Your Suitcase!
Yılı : 2018
ISBN : 9786052952665
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 136
Resimleyen : Mark Chambers


"Adam Frost" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Kaçın! Bu Fil Çok Ağır!

Kaçın! Bu Fil Çok Ağır!

Adam Frost
Etiket Fiyatı : 12.00 TL

8.64 TL

Tukendi Şu Yarasayı Yakalayın!

Şu Yarasayı Yakalayın!

Adam Frost
Etiket Fiyatı : 12.00 TL

8.64 TL