Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Bir Dâhinin Yaşamı Einstein

ALBERT EINSTEIN adı dehayla özdeşleşmiştir. Görelilik teorisinden, ünlü E=mc2 denklemine ve birleşik alan teorisine kadar yaptığı çalışmalarla geçtiğimiz yüzyılda bilime en büyük katkıyı sağlayan isimlerdendir. Elinizdeki kitap Einstein’ın teorilerini nasıl geliştirdiğini anlatmakla kalmıyor çocukluk yıllarını, Almanya’da yaptığı deneyleri, İsviçre Patent Ofisi’ndeki çalışmalarını, evliliklerini ve çocuklarını, atom bombasının geliştirilmesinde oynadığı rolü ve Birleşik Devletler’de insan hakları konusundaki çalışmalarını aktararak bilimin ötesindeki Einstein’ı ortaya koyuyor. Yapılan yeni araştırmalara ve Einstein’a ait yakın zamanda gün ışığına çıkarılan şahsi belgelere dayanılarak hazırlanan bu kitapta ender karşılaşabileceğiniz tıpkıbasım belgeler eşliğinde bu dâhinin çığır açıcı teorilerinden fazlasına ulaşacaksınız.

WALTER ISAACSON büyük bir beğeniyle karşılanan Einstein: Yaşamı ve Evreni adlı kitabın yazarıdır. 2007’de yayımlanan kitap tüm dünyada yarım milyondan fazla satmıştır. Yazar, Benjamin Franklin: Bir Amerikalının Yaşamı adlı kitabı da kaleme almıştır. Isaacson güncel konularda entelektüel liderlik ve diyalog yollarının aranmasını amaçlayan, kâr amacı gütmeyen Aspen Institute’un başkanı ve genel müdürüdür. Aynı zamanda CNN’de genel müdür ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerini sürdürürken sürekli yazı yazdığı Time dergisinde de sorumlu yazı işleri müdürlüğü yapmaktadır.

Çevirmen : Mehmet Barış Albayrak
Orijinal Adı : Einstein: The Life of a Genius
Yılı : 2013
ISBN : 9786053607496
Genişlik : 24,5
Yükseklik : 28,5
Sayfa Sayısı : 96


"Walter Isaacson" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Tukendi Benjamin Franklin

Benjamin Franklin

Walter Isaacson
Etiket Fiyatı : 58.00 TL

43.50 TL