Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Ejderha Gemisi’nde Soygun

İpuçları Peşinde Şifreli Viking Çağı Polisiyesi

Sezgi yeteneği yüksek ve meraklı okurlar için!

Haithabu, Milattan Sonra 1000 yılları Vikinglerin önemli bir yerleşim yeri olan Haithabu’nun valisi Helge Helgeson hayata gözlerini yumar. Vali Helge defin gemisinde büyük hazinesiyle birlikte son yolculuğuna uğurlanacaktır. Ne var ki defin gemisi de defin hazinesi de bir gecede ortadan kaybolur.
Helge’nin yerine geçen Vali Wulfhir defin hazinesini çalmakla suçlanınca; çocukları Sven ve Solveig ile yeni çırak Gunnar, gerçeği ortaya çıkarmak için ellerinden geleni yapmaya hazırdırlar.

Bölümler

Olayın Kahramanları

1- Deniz Kazası

2- Haithau’da

3- Defin Gemisi

4- Gece Hırsızları

5- Lanet

6- Gece Yolculuğu

7- Wulfhir Tehlikede

8- Gizemli adam

9- Suskunluk Büyüsü

10- Şüphe altında

11- Keşif

12- Plan

Çözümler

Vikingler Hakkında Önemli Bilgiler

Deniz Kazası

Bulutlar gri dağların üstünde toplanmıştı, şiddetli rüzgâr denizi dövüyordu. EJDERHA RÜZGÂRI, yelkenini açmış sert rüzgârda ilerlerken gitgide yükselen dalgalarla da mücadele ediyordu. Kırılmalarını önlemek için kürekler çoktan içeri çekilmişti. Güverte parmaklığından sürekli püsküren köpükler ejderha gemisinin içine giriyordu.

Geminin burnunda, ahşap ejderha başının hemen altında, on iki yaşında bir çocuk diz çökmüştü. Gemideki herkes gibi o da sırılsıklamdı. Sarı saçları yüzüne yapışan çocuk, olabildiğince sıkı tutunmaya çalışıyordu. Yerler ıslak olduğu için çok kaygandı ve ayakta durabilmek neredeyse imkânsızdı…

Çevirmen : Aylin Gergin
Orijinal Adı : Überfall auf das Drachenschihh
Yılı : 2017
ISBN : 9786053329329
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 160


"Alfred Bekker" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.