Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Ergenlerle İletişim Sanatı

Gençler artık deneyim, bilgi ve erdemleri nedeniyle yetişkinlere koşulsuz güven, saygı ya da hayranlık duymuyorlar. Doğru ya da yanlış algıları ve görüşleri, internetin ve akranlarının etkisiyle şekilleniyor. İletişim devriminin ve dijital çağın etkisiyle, büyükler olarak görüş ve düşüncelerimizin özellikle de ergen çocuklarımızın yaşamı üzerindeki etkisi azalıyor.
Ergenlerle İletişim Sanatı’nda yazarlar, bu değişen koşullarda çocuklarla ilişkilerde etkin ve yapıcı yaklaşımlar benimsememize ve gerilimi önleyecek farkındalığa ulaşmamıza yardımcı olmaya çalışıyorlar. Psikoloji, nöroloji ve biyokimya alanlarındaki son gelişmelerden damıttıkları birikimi, ebeveynler ve öğretmenlerin kolaylıkla kullanabilecekleri pratik stratejilere dönüştürüyorlar.

Janey Downshire ve Naella Grew ergen gelişimi ve duygusal iletişim konularında uzmandırlar. Kurdukları danışmanlık şirketi bünyesinde, İngiltere’de ve dünyanın dört bir yanında anne-baba ve çocuklarla atölye çalışmaları yaparak yıllar içinde edindikleri bilgi ve deneyimleri aktarmaktadırlar. Yedi çocuğa annelik etmiş olan yazarlar “bu kitapta, hayatta gerçekten işe yaradıklarını gördükleri araç ve yöntemleri” paylaşıyorlar.

Çevirmen : Arda Tay
Orijinal Adı : Teenagers Translated How to Raise Happy Teens
Yılı : 2015
ISBN : 9786053326380
Genişlik : 15,5
Yükseklik : 23
Sayfa Sayısı : 216


"Janey Downshire" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.