Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Karşınızda yaşamın dört milyar yıllık öyküsünü anlatan sıra dışı bir kitap duruyor: Evrim Atlası. 

Daha önce hiç görmediğiniz bir şekilde anlatılan bu öykü: sizin öykünüzdür, hepimizin öyküsüdür, Dünya’da yaşayan bütün canlıların öyküsüdür.

Evrim Atlası’nın temelinde, bir araya getirildiğinde toplam uzunluğu yaklaşık 50 metreyi bulan, hayranlık uyandırıcı bir resim dizisi yatıyor. Denizlerde ortaya çıkan ilk mikroorganizmalardan günümüzün akıl almaz çeşitliliğindeki canlılarına; bir zamanlar gezegene hükmetmiş korku verici dinozorlardan, insanın ilk atalarına kadar yaşamın evrimi ayrıntılı resimler ve fosil kanıtlar eşliğinde sunuluyor.

Evrim Atlası’ndaki çığır açıcı görsel içerik yetkin bir anlatımla desteklenmiştir. Kitapta resmedilen bütün türlerin listesi, evrim kuramının arkaplanının anlatımı, illüstrasyonlarla anlatılan soy ağaçları ve en önemli fosillerin görülebileceği yerlerin ayrıntılarıyla bütünlenen kitap, yediden yetmişe tüm okurlar için eşsiz bir referanstır.

Evrim Atlası, doğaya yönelik uluslararası bilimsel çalışmalarda öncü bir kurum olan ve dünyanın en önemli doğa tarihi koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapan Natural History Museum’un işbirliğiyle hazırlanmıştır.

Peter Barrett, yanlışsız ve eşsiz suluboya çalışmalarıyla uluslararası ün kazanmış bir doğa tarihi illüstratörüdür. Bu kitap onun 40 yılı aşkın meslek yaşamının doruğunu temsil eder. Barrett, Devon ile Somerset sınırındaki Blackdown Hills’te yaşamaktadır.

Douglas Palmer, 
Cambridge Üniversitesi Institute of Continuing Education’da dersler veren bir bilim yazarıdır. Fosil Detektifleri (Fossil Detectives), İnsanın Kökenleri (The Origins of Man), Her Yönüyle Dünya (The Complete Earth) ve Yedi Milyon Yıl (Seven Million Years) adlı kitapların da aralarında bulunduğu çok sayıda eserin sahibidir. Dünyaca ünlü bilim dergilerinden Science, BBC Wildlife Magazine ve New Scientist’in yazarlarındandır.

Çevirmen : Çağlar Sunay
Orijinal Adı : Evolution: The Story of Life
Yılı : 2010
ISBN : 9789944888141
Genişlik : 25,5
Yükseklik : 29,5
Sayfa Sayısı : 367


"Douglas Palmer" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.