350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Freud Belgeleri – Psikanaliz Tarihi Hakkında Bir İnceleme

Freud Belgeleri – Psikanaliz Tarihi Hakkında Bir İnceleme

Etiket Fiyatı : 300.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

195.00  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Freud Belgeleri

“Psikanaliz diğer psikoterapi ve psikoloji ekolleri arasında ayrıcalıklı ve seçkin kültürel konumuna nasıl erişti? Neden öteden beri, öncellerine borcunu inkâr edip, benzersizlik iddiasıyla çağdaşlarıyla arasına özellikle mesafe koymaya çalışmıştır? Ve neden kendi tarihine karşı tuhaf bir alerji duymaktadır?”
Kitabın yazarları, psikanalizin ilk kurulduğu yıllarda yapılan tartışmaları yeniden sahneye koyarken, çoğunlukla bizzat Freud’un yazışmalarından yola çıkarak ve adeta birer dedektif titizliğiyle, psikanalizin bilinçli olarak yaratılmış “efsaneler” etrafında nasıl şekillendiğini anlatıyorlar.
Mikkel Borch-Jacobsen (d.1951), Washington Üniversitesi’nde Fransız edebiyatı ve karşılaştırmalı edebiyat profesörüdür. Jean-Luc Nancy ve Philippe Lacoue-Labarthe gibi isimlerle birlikte felsefe çalıştı. Psikanaliz ve psikiyatrinin tarihi ve felsefesi üzerine büyük etki yaratan ve polemik konusu olan çalışmalara imza atmıştır. Le livre noir de la psychanalyse [Psikanalizin Kara Kitabı] adlı çoksatan kitabın eş-yazarıdır.
Sonu Shamdasani (d.1962), University College London bünyesindeki Psikolojik Disiplinler Tarihi Merkezi’nde öğretim üyesidir. Carl Gustav Jung’la ilgili yazdığı kitaplar ve editörlük faaliyetleriyle tanınır. En son yayına hazırladığı Jung’un, The Red Book. Liber Novus (2009) adlı eseri, New York Kitap Fuarı’nda son yirmi beş yılın en iyi kitabı ödülünü almıştır.
Her iki yazarın kitapları Ulusal Psikanaliz Gelişim Derneği’nden (National Association for the Advancement of  Psychoanalysis) Gradiva Ödülü’nü almıştır.

Çevirmen
Orijinal Adı
: The Freud Files
Yılı
: 2018
ISBN
: 9786052953518
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 440

İnceleme Araştırma Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Mikkel Borch-Jacobsen Diğer Kitapları    Mikkel Borch-Jacobsen Kitapları