400 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
400 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Genombilim – Kısa Bir Giriş

Genombilim – Kısa Bir Giriş

Etiket Fiyatı : 126.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

81.90  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Genombilim – Kısa Bir Giriş

“İnsan genomu ve ona ilişkin bilgiler yaşamımızı değiştirecek… Genombilim sadece teknolojik sınırları değil, sosyal, hukuki ve etik sınırları da zorlayan ve hızla gelişen bir alan. Nitekim DNA dizileme teknikleri öylesine hızlı evrim geçiriyor ki, son on yılda geliştirilen yöntemler şimdiden eskimiş durumda.”

Genombilim kamuoyunda ilk kez İnsan Genom Projesi’yle gündemleşti. Dünyanın dört bir yanından binlerce bilimcinin tam 13 yıl emek verdiği proje yaklaşık üç milyar dolara mal oldu ve 2003 yılında başarıyla sona erdi. Ortaya çıkan “harita” çok önemli olmasına karşın, ancak başlangıç niteliğinde bir adımdı.

O günden bugüne binlerce insanın genom dizilimi çıkarıldı. Bugün bir kişinin genom dizilimini çıkarmak sadece birkaç gün alıyor ve oldukça ucuzladı. Gittikçe yaygınlaşan kişisel genom dizilemeyle birlikte, kişiselleştirilmiş tıp çağı gelip kapımıza dayanmış durumda. Genombilim, diğer adıyla genomik, dünyamızı hayal edemeyeceğimiz biçimlerde değiştireceğe benziyor.

Teknoloji odaklı olması nedeniyle son yıllarda biyolojinin belki de en hızlı gelişen dalı olan genomik, aslında epey geniş kapsamlı bir alan. Oxford Üniversitesi’nin cep kitapları serisinden yayınlanan bu kitapta Kanadalı moleküler biyolog ve yazar John M. Archibald okura doyurucu bir özet sunmayı başarıyor.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Genomics: A Very Short Introduction
Orijinal Dili
: İngilizce
Kağıt Bilgisi
: 3. Hamur
Yılı
: 2023
ISBN
: 9786254293726
Genişlik
: 13,5
Yükseklik
: 21
Sayfa Sayısı
: 160

Bilim Dizisi Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
John Archibald Diğer Kitapları    John Archibald Kitapları