Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Güzel Dost Ciltli

Guy de Maupassant (1850-1893): Tolstoy’un, “…sayıları az olmakla birlikte, Maupassant gibi bir başka tür insan daha vardır ki, bunlar her şeyi kendi gözleriyle, içerdiği önem ve anlamıyla, olduğu gibi görürler.” sözleriyle andığı yazar, kırk üç yıllık kısa ömrüne pek çok roman, öykü, deneme ve tiyatro oyunu sığdırdı. Yazarın ikinci romanı olan Güzel Dost 1885 yılında yayımlandığında geniş yankı uyandırmıştır. Romanın kahramanı Georges Duroy’nın muhabirlikle başlayan, uğruna her tür ahlaksızlığı mubah gördüğü güç sahibi olma serüvenini olanca yalınlığı ve çarpıcılığıyla öykülerken, zengin gazetecilik tecrübesinin de epeyce faydasını görmüştür.

Alev Özgüner (1960): Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi’ni bitirdi. Çeşitli yayınevlerinde çalıştı. Aralarında Jules Verne, Emile Zola, Yasmina Khadra, Pierre Daix, Nelly Arcan, André Gorz’un da olduğu birçok yazarın eserlerini Fransızcadan Türkçeye çevirdi.

Çevirmen : Alev Özgüner
Yılı : 2011
ISBN : 9786053604150
Genişlik : 13
Yükseklik : 21,5
Sayfa Sayısı : 392


"Guy de Maupassant" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Tukendi Güzel Dost

Güzel Dost

Guy de Maupassant
Etiket Fiyatı : 18.00 TL

12.96 TL

Tukendi Hasırcı Kız

Hasırcı Kız

Guy de Maupassant
Etiket Fiyatı : 4.00 TL

2.88 TL

Tukendi Gezgin Satıcı Ciltli

Gezgin Satıcı Ciltli

Guy de Maupassant
Etiket Fiyatı : 20.00 TL

14.40 TL

Gezgin Satıcı

Gezgin Satıcı

Guy de Maupassant
Etiket Fiyatı : 13.00 TL

9.36 TL