Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Hasırcı Kız

“İki tahta kulübe, küçük bir kaplıca kentinde yan yanaydı. İki köylü, çocuklarını büyütmek için verimsiz topraklarında var güçleriyle çalışıyorlardı. Her evde dört çocuk vardı. İki komşu kapının önü de sabahtan akşama çocuk kaynıyordu. İki büyükler yaklaşık altı yaşında, küçüklerse aşağı yukarı on beş aylıktı; iki evde de, önce evlilikler, sonra çocukların doğumu hemen hemen aynı zamanda gerçekleşmişti. İki anne, o çocuk yığını içinde kendi yavrularını zor seçiyordu, iki babaysa hepten karıştırıyordu.”
Ünlü romancı L. N. Tolstoy’un, “… sayıları az olmakla birlikte, Maupassant gibi bir başka tür insan daha vardır ki, bunlar her şeyi kendi gözleriyle, içerdiği önemi ve anlamıyla, olduğu gibi görürler,” sözleriyle andığı yazar 43 yaşında öldüğünde ardında pek çok roman, öykü, deneme ve tiyatro oyunu bıraktı. Kimi zaman güldüren, çoğu kez acıyla gülümseten, kimi zaman yürek burkan öyküleri en yalın, en çarpıcı anlatımla dile getiriyor.

 

Çevirmen : Bertan Onaran
Orijinal Adı : Contes et Nouvelles
Yılı : 2010
ISBN : 9789944888400
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 64


"Guy de Maupassant" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Tukendi Güzel Dost

Güzel Dost

Guy de Maupassant
Etiket Fiyatı : 18.00 TL

13.50 TL

Tukendi Güzel Dost Ciltli

Güzel Dost Ciltli

Guy de Maupassant
Etiket Fiyatı : 28.00 TL

21.00 TL

Tukendi Gezgin Satıcı Ciltli

Gezgin Satıcı Ciltli

Guy de Maupassant
Etiket Fiyatı : 20.00 TL

15.00 TL

Tukendi Gezgin Satıcı

Gezgin Satıcı

Guy de Maupassant
Etiket Fiyatı : 13.00 TL

9.75 TL