350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Güzel Yaşam Kılavuzu – Antik Stoacı Sevinç Sanatı

Güzel Yaşam Kılavuzu – Antik Stoacı Sevinç Sanatı

Etiket Fiyatı : 128.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

96.00  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Güzel Yaşam Kılavuzu – Antik Stoacı Sevinç Sanatı

Güzel Yaşam Kılavuzu – Antik Stoacı Sevinç Sanatı

William B. Irvine Güzel Yaşam Kılavuzu’nda, her geçen gün daha büyük bir hızla değişmeyi sürdüren dünyamızda insanın arzu, hırs ve korkularının hemen hiç değişmediği fikrinden hareketle, Batı felsefesinin en köklü geleneklerinden biri olan stoacılıktaki yaşam pratiklerinin bugüne nasıl uyarlanabileceğini araştırıyor.

Özellikle antik Roma dönemi stoacılarının insan psikolojisine dair kavrayışlarından, dinginliğe ulaşma amacıyla kullandıkları somut teknik ve stratejilerden yararlanan Irvine, bu filozofların izinde daha güzel yaşamak isteyenlere, kendi deneyiminden de hareketle bir kılavuz sunuyor.

Endişelerimizi en aza indirme, geçmişe sarılmayı bırakıp çabamızı kontrol edebileceğimiz şeylere yoğunlaştırma, şan ve şöhretin cazibesiyle, yasla ve yaşlılıkla başa çıkma gibi önemli insani sorunlar hakkında bu kadim düşünce geleneğinin önerdiklerini merak eden okuyucular, bu kitapta derli toplu bir sunum bulabilirler.

William B. Irvine (1952), Wright State Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde öğretim görevlisidir. Huffington Post, Salon, Time ve BBC için yazılar yazdı. Yayımlanmış sekiz kitabından ikisi şunlardır: On Desire: Why We Want What We Want (2007), Stoic Challenge (2019)

Çevirmen
Orijinal Adı
: A Guide to The Good Life – The Ancient Art of Stoic Joy
Kağıt Bilgisi
: 3. Hamur
Yılı
: 2022
ISBN
: 9786254059384
Genişlik
: 15,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 296

Felsefe Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
William B. Irvine Diğer Kitapları    William B. Irvine Kitapları