350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Hey Gidi İstanbul

Hey Gidi İstanbul

Etiket Fiyatı : 110.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

82.50  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Hey Gidi İstanbul

Basın tarihimizin en renkli kalem ustalarından biriydi İslam Çupi. Uzun meslek yıllarını spor yazarlığıyla geçirmiş olmasının yanı sıra tutkulu bir İstanbul âşığıydı. Yetiştiği Topkapı, Pazartekke, Şehremini sokaklarından başlayarak kentteki en hareketli caddelerin, meydanların, plajların, tiyatroların, sinemaların, statların, gazetelerin, vapurların, tramvayların, seyyar satıcıların, şoförlerin, artistlerin kısaca bu şehrin haritasında yer bulan tüm parçaların ve kimi gerçek kimi hayali, günlük yaşamda karşımıza çıkabilecek tiplerin öykülerini yazdı.

İslam Çupi, bir nevi biyografisini anlatır gibi kaleme aldığı Hey Gidi İstanbul’da, şehrin 1940’lı yıllarından itibaren geçirdiği değişimi, büyüsünü yitiren kentten geriye kalanları sıra dışı üslubuyla okuyucuya aktarıyor.

İslam Çupi (1932-2001): Arnavutluk’un başkenti Tiran’da dünyaya gelen İslam Çupi, Vefa Lisesi’ni bitirdi. 1950’lerin ilk yarısında Çapa’da amatör olarak futbol oynadı. Gazetecilik mesleğine, günlük Spor gazetesinde muhabir olarak başladı. Son Havadis, Türkiye Spor, Yeni İstanbul, Akşam gazetelerindeki makaleleriyle spor yazarlığında müstesna bir yer edindi. Yazılarında gönülden bağlı olduğu Fenerbahçe’ye gösterdiği ilginin yanı sıra sporun her dalında “adil oyun-centilmen taraftar” şiarını benimsedi. Spor yazarlığı dışında kaleme aldığı şehir hikâyeleriyle de okuyucusunun beğenisini kazandı. Ardında spor ve kültür alanında okura eşine az rastlanır satırlarla dolu bir miras bıraktı.

 

Kağıt Bilgisi
: 3.Hamur
Yılı
: 2023
ISBN
: 9786254293450
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 296

Anı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
İslam Çupi Diğer Kitapları    İslam Çupi Kitapları