350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

İki Yarı Bir Bütün

İki Yarı Bir Bütün

Etiket Fiyatı : 110.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

71.50  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

İki Yarı Bir Bütün

Diplomasi ve Yaşam

Eskilerin “Hariciye” dedikleri Dışişleri’nin yolları hem yurtiçinde hem yurtdışında her zaman netamelidir. Mesleği diplomatlık olan kişinin yaşamı da ister istemez böyle şekillenir. Yaşam geride kalmaz ama her zaman ön plana da geçemez. Diplomatların mesleki anıları birçok açıdan ülke tarihine ışık tutarken genç diplomatlar için de ders niteliği taşır. İki Yarı Bir Bütün, farklı bir yaklaşım sunarak bu kez aynı yolu yürüyen iki sese birden kulak veriyor. Büyükelçi ve kariyer diplomat Murat Ersavcı ile eşi Zeynep Ersavcı ayrı ayrı kaleme aldıkları 40 yılı aşkın bir süreyi içeren yaşantılarını kendilerine has üsluplarıyla dile getiriyorlar. Murat Ersavcı’nın duru ve diplomasiyle yoğrulmuş dili 1970’lerden günümüze uzun bir güzergâhın diplomatik duraklarına ve iniş çıkışlarına işaret ederken; Zeynep Ersavcı’nın ironi ve incelikli bir mizahla örülü dili, bu güzergâhın ancak başka bir gözle görülebilecek aile, yaşam, diğer kültürler ve sanat rotasına ışık tutuyor.

Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın “Takdim” ve Prof. Dr. İlter Turan’ın “Önsöz” yazılarını kaleme aldığı kitapta, diplomasi ve yaşam, gerçekte de olduğu gibi, iki ayrı kanaldan akıp aynı potada eriyerek bir bütüne, birlikte yaşanmış bir ömre dönüşüyor.

Murat Ersavcı İstanbul’da doğdu. Eğitimini Kanada’da (lise) ve AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamladı. İrlanda, Umman, Avustralya ve Belçika Krallığı’nda büyükelçilik yaptı. Almanya, Yunanistan, İtalya, İran, ABD ve Avusturya’da farklı görevler üstlendi. Merkezde BYEGM Genel Müdürü, Başbakan Başdanışmanı, Dışişleri Başdanışmanı, AB Genel Müdürü, Konsolosluk Genel Müdürü, Libya Özel Koordinatörü (2011), BIE’de (Paris) Türkiye Başdelegesi (2012-2017) olarak çalıştı. Türk dış politikasına ve güncel sorunlara dair konferanslar verdi, çok sayıda makalesi yayımlandı. Halen TEPAV’da Merkez Direktörü’dür. Belçika Krallığı II. Leopold Büyük Nişanı ve F. Almanya Nişanı sahibidir. Bir oğlu ve iki torunu vardır.

Zeynep Ersavcı İstanbul’da doğdu. Eğitimini TED Ankara Koleji, Bonn Rheinische Friedrich-Wilhelms Üniversitesi Etnoloji Bölümü’nde aldı. Washington’da İletişim Psikolojisi ve Topluluğa Hitabet kurslarına katıldı. Capitol Speaker’s Club’ta kültürel aktivitelerden sorumlu başkanlığa ve BM Viyana Ofisi Kadın Derneği 1. Başkan Yardımcılığı’na seçildi. Ülke tanıtımı amaçlı Türk Kültürü Grupları kurdu. Eğitim gönüllüsü oldu. Bilkent İletişim Birimi koordinatörlüğü, SESRTCIC Ankara Ofisi’nde araştırma asistanlığı, Sagalassos Vakfı yönetim kurulu üyeliği yaptı. “Çevremizde Müzik Hayatı” inisiyatifinin kurucularındandır.

 

Kağıt Bilgisi
: 3. Hamur
Yılı
: 2023
ISBN
: 9786254292927
Genişlik
: 15,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 376

İnceleme Araştırma Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Murat Ersavcı Diğer Kitapları    Murat Ersavcı Kitapları