Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Jack Plank’tan Deniz Öyküleri

Evet, Jack Plank korsanlığı bıraktı. Gemideki bütün arkadaşları onu severdi. Gemileri Tamahkâr da çok güzeldi. Ama Jack korsanlık yapmaya pek uygun biri değildi. Gemi yağmalamanın tek bir yolu vardır: Öfkeli öfkeli haykırır, kaşlarını çatarak yüzüne korkunç bir ifade vererek kılıcını oraya buraya vurur, gürültü çıkarırsın. İnsanlar yeterince korkunca da neleri varsa alırsın. Korsanlar böyle yapar. Ama Jack bu konuda pek yetenekli görünmüyordu. Çetin günler gelip, korsanlık yeterince kazandırmamaya başlayınca, işten ilk çıkarılan da Jack Plank oldu. Karayip Adaları’ndan birine bırakılan Jack önce Bayan Müstesna’nın pansiyonunda kalacak bir yer buldu. Sonra da uygun bir iş aramaya başladı.

Jack Plank’ın yeni bir meslek ararken yaşadıklarını ve eski maceralarını okurken, bu beceriksiz korsanın aslında çoook heyecanlı olan hayatına katılma fırsatı bulacaksınız.

Çevirmen : Bülent O. Doğan
Yılı : 2008
ISBN : 9789944883184
Genişlik : 15,5
Yükseklik : 20,5
Sayfa Sayısı : 128


"Natalie Babbitt" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Tukendi Nefis Şeyler Peşinde

Nefis Şeyler Peşinde

Natalie Babbitt
Etiket Fiyatı : 8.00 TL

5.20 TL

Ölümsüz Aile

Ölümsüz Aile

Natalie Babbitt
Etiket Fiyatı : 10.00 TL

6.50 TL