Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Karlar Eridiğinde

YENİ BİR BUZUL ÇAĞI BAŞLARSA,
DÜNYA NASIL BİR YER OLUR?
Gün geldi deniz durdu ve hiç durmadan kar yağmaya başladı. Başını sokacak güvenli bir yer bulmak ve karnını doyurmak çok zordu. Yeni nesiller için sıcak suyun evlerin duvarlarından aktığı, yiyeceğin kolayca bulunduğu bir dünya hayal etmek bile zordu. Küçük bir grupla birlikte dağda yaşayan Willo genç yaşına rağmen çok iyi bir avcıydı. Dağda hayatta kalabilmek için her şeyi bilir ve tavşan avlardı. Ancak bir gün eve döndüğünde kimseyi bulamadı. Kamyonlar gelip herkesi götürmüş olabilir miydi? Neler olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu, ama hemen harekete geçmesi gerekiyordu.

DÜNYADAKİ YAŞAMIN GELECEĞİNİ İKLİMİN BELİRLEDİĞİ BİR ÇAĞDA GEÇEN SOLUK KESİCİ BİR MACERA…

  1. Bölüm Snowdonia

“Kara kışta dünyanın her yanını, dalgalarla gelen bir fırtına sardı. Çayırlardaki, ovalardaki kuşlar mutsuzdu. Sadece sert geçen, ağır, kara, karanlık, dumanlı kışın tantanasında kıpkırmızı kanla beslenen kuzgunlar iyiydi. Vahşi köpekler kemik kırarlardı; karanlık bir günden sonra demir tencere ateşin üstüne konurdu.”

Evin arkasındaki tepede, yerimde oturacağım. Bekleyeceğim. İzleyeceğim.

Aşağıda hiçbir şey kıpırdamıyor.

Karlar altındaki vadi bomboş görünüyor. Sadece donmuş nehrin aşağısındaki gri, yalnız ev var. Herkes gitmiş, benim de ne yapacağımı düşünmem gerekiyor.

Ama köpek başını taktım.

Köpek ne yapacağımı söyler. Köpek bana yardım eder.

Ev bomboş görünüyor, değil mi köpek?…

Çevirmen : Betül Kadıoğlu
Orijinal Adı : After The Snow
Yılı : 2017
ISBN : 9786053329022
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 288


"S. D. Crockett" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.