350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Mahkeme Kayıtları Işığında 17. Yüzyıl İstanbul’unda Sosyo-Ekonomik Yaşam Cilt 6

Mahkeme Kayıtları Işığında 17. Yüzyıl İstanbul’unda  Sosyo-Ekonomik Yaşam Cilt 6

Etiket Fiyatı : 500.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

375.00  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Mahkeme Kayıtları Işığında 17. Yüzyıl İstanbul’unda  Sosyo-Ekonomik Yaşam Cilt 6

Vakıflar (1617-61) / Social and Economic Life In Seventeenth-Century Istanbul Glimpses from Court Records  Volume 6 Waafs (1617-61)

Modern küresel ekonomik sistemin gelişmeye başladığı 17. yüzyılda Doğu Akdeniz’de sosyo-ekonomik yaşamın kurumsal temelleri nelerdi? Bölge ekonomisinin geleneksel kurumları değişmekte miydi? 2003’te başlayan ve bu soruların yönlendirdiği bir veri derleme projesi, sağlıklı yanıtlar geliştirmeye yardımcı olacak özgün kaynaklar içeren bu çalışmayla sonuçlandı. On ciltlik bu yapıt, Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti ve Doğu Akdeniz’in ticari merkezi olan İstanbul’un o döneme ait 15 şer‘i mahkeme defterindeki binlerce hükmün günümüz yazısına aktarılması, Türkçe ile İngilizce özetlerinin hazırlanması ve yedi ana başlıkta tasnif edilmesiyle ortaya çıktı.

In the seventeenth century, when the modern global economy began to take shape, what institutions governed socio-economic life in the Eastern Mediterranean? Were the region’s traditional economic institutions in flux?  This ten-volume set, the culmination of a data-gathering project started in 2003, presents original historical sources that can help to generate sound answers. The set contains transliterations, along with Turkish and English summaries, of thousands of cases found in 15 seventeenth-century Islamic court registers from Istanbul, then the capital of the Ottoman Empire and the commercial center of the Eastern Mediterranean. The cases are grouped under seven topical headings.

Yılı
: 2011
ISBN
: 9786053603498
Genişlik
: 16
Yükseklik
: 23,5
Sayfa Sayısı
: 650

Osmanlı ve Öncesi Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Kolektif Diğer KitaplarıKolektif Kitapları