350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Mustafa Kemal Atatürk – Yeni Gerçekler Yeni Düşünceler

Mustafa Kemal Atatürk – Yeni Gerçekler Yeni Düşünceler
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Tarihe yön veren liderlerin varlığı rastlantıların bir sonucu değildir. Liderlik yeteneğinde doğuştan gelen niteliklerin varlığını varsaymakla beraber, asıl etkenin yaşamda kazanılan bilgi ve birikim olduğu söylenebilir. Bu bağlamda başta eğitim kurumları ve eğiticiler olmak üzere, çevre koşulları ve ailenin etkileri yönlendirici olmaktadır. Güçlü liderlik, akıl ve iradenin yönlendirdiği emek ve çaba ürünü bir olgudur.
Türk Devrimi’nin mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ün liderlik niteliklerini bu bakışla mercek altına yatıran Prof. Dr. Sabahattin Özel, Atatürk’ün yaşamını, Milli Mücadele dönemini ve sonrasını, eğitimden sanata, dinden siyasete uzanan geniş bir yelpazede, yeni tanıklıklar ve yeni gerçekler ışığında inceliyor. Birçok anekdot, dönemin basınından alıntılar ve mülakatlar ile de zenginleştirilmiş Mustafa Kemal Atatürk. Yeni Gerçekler, Yeni Düşünceler, imparatorluktan cumhuriyete uzanan sürece farklı bir ışık tutuyor.
“Çalışmamızın amacı Türk Devrim Tarihi’ne yeni katkılar yapmaktır. Bu nedenle zorunlu olmadan, daha önce saptanmış ve yayımlanmış bilgileri yinelemedik. Yeni bilgilere, yeni düşüncelere önem verdik. Önceki çalışmalarımızda sunduğumuz bilgi ve düşüncelerin tekrarından kaçınmaya çalıştık. Bu bakımdan eserin Türk Devrimi konusundaki bilgilerini geliştirmek isteyen okuyucular için yararlı olacağını umuyoruz.”

Prof. Dr. Sabahattin Özel

Sabahattin Özel (1945) Sakarya Üniversitesi’nde Tarih Bölümü Kurucu Başkanlığı, Kocaeli Üniversitesi’nde Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Bölümü Başkanlığı, Atatürk İlkeleri ve Devrimleri Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevlerini yürüttü. 2007-2009 döneminde İstanbul Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsü Müdürlüğü görevini üstlendi. Kuruluşundan itibaren Türk Silahlı Kuvvetleri Atatürk Araştırma ve Eğitim Merkezi (ATAREM) I. Devre Genel Kurul Üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Özel, 2004 yılından itibaren de Türk Askeri Tarih Komisyonu genel kurul üyeliği görevini yürütmektedir. Yayımlanmış bazı eserleri: Türk İnkılâp Tarihi (genişletilmiş 14. basım, 2010, Prof. Dr. Ali İhsan Gencer ile birlikte); Millet-i Sadıka: Ermeniler (2005); Büyük Milletin Evlâdı ve Hizmetkârı Atatürk ve Atatürkçülük (genişletilmiş 2. basım, 2008); Casustur Casus (2009); Milli Mücadelede İzmit-Adapazarı ve Atatürk (2. basım, 2009); Osmanlı’dan Milli Mücadele’ye Seçilmiş Mülakatlar (2010, Işıl Çakan Hacıibrahimoğlu ile birlikte); Türk Devrim Mülakatları (2011, Işıl Çakan Hacıibrahimoğlu ile birlikte); Milli Mücadele’de Trabzon (gözden geçirilmiş yeni baskı, 2012).

Yılı
: 2014
ISBN
: 9786053322382
Genişlik
: 15,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 300

Atatürk Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Sabahattin Özel Diğer KitaplarıSabahattin Özel Kitapları