400 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
400 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Oz Büyücüsü – Kısaltılmış Metin

Oz Büyücüsü – Kısaltılmış Metin

Etiket Fiyatı : 30.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

19.50  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Oz Büyücüsü – Kısaltılmış Metin

Artık basmakalıp cinler, cüceler ve perilerle birlikte, yazarların her hikâyeden birtakım ürkütücü dersler çıkarmayı vurgulayarak, tüyler ürpertici ve korkunç olaylar anlatmadığı, yepyeni ’şaşırtıcı hikâyelerin’ zamanı geldi.”

Amerikalı yazar L. Frank Baum, 1900 yılının Nisan ayında, çocuk edebiyatında yeni bir çığır açacak Oz Büyücüsü adlı eserinin ön sözüne bu kelimeleri yazıyordu. Gerçekten de, Kansas’ın uçsuz bucaksız çayırlarının ortasında yaşarken, korkunç bir hortumla Oz Diyarı’na sürüklenen ve olağanüstü maceralar yaşayan Dorothy’nin öyküsü, çocuk edebiyatına modern bir kimlik kazandırdı. Ülkemizde daha çok film olarak tanınan Oz Büyücüsü’nün romanı çok daha sürükleyici, çok daha eğlenceli…

 

Lyman Frank Baum

(1856-1919)

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde doğan L. Frank Baum görkemli bir malikânede büyüdü. On iki yaşında askeri akademiye gönderildi, ancak buraya uyum sağlayamadı. Kâbus gibi geçen iki yıldan sonra panik atak krizleri geçirmeye başladı ve eve döndü.

Babası ona ucuz bir baskı makinesi alınca genç yaşta yazmaya başladı. Erkek kardeşiyle birlikte evlerinin adını verdikleri yerel bir gazete hazırlayıp, bu baskı makinesiyle basıyorlardı.

Baum hayatı boyunca 13 roman dizisi, 9 fantastik roman, 83 kısa öykü, 200’den fazla şiir ve sayısız tiyatro oyunu, makale ve deneme yazmıştır.

Eserleri arasında en ünlüsü ve en çok satanı Oz Büyücüsü olmuş, Baum 1919’daki ölümüne kadar on üç  Oz Büyücüsü kitabı daha yazmıştır. Oz Büyücüsü yazarın ölümünden 20 yıl sonra 1939’da sinemaya uyarlanmış ve bu film de sinema klasikleri arasına girmiştir.

Çevirmen
Hazırlayan
Orijinal Adı
: The Wonderful Wizard of Oz
Yılı
: 2017
ISBN
: 9786053329961
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 136
Resimleyen

İş Çocuk Klasikleri Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    L. Frank Baum Diğer Kitapları    L. Frank Baum Kitapları