350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Pera’da Nefes Nefese

Pera’da Nefes Nefese
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Pera’da Nefes Nefese

Ayşe ile Can anneleriyle birlikte Şubat tatilinde, Rusya’da mühendis olarak çalışan babalarının yanına gitmeyi hayal ederken yaşamları bir anda alt üst olur. Annelerini tehdit edip sahte bir tabloya gerçek demesini sağlamaya çalışan iki sanat eseri sahtecisi, 13 yaşındaki Ayşe’yi kaçırır. Nefes nefese bir takip, Pera’nın gizemleri, 11 yaşındaki Can’ın cesareti ve Ayşe’nin soğukkanlılıkla bıraktığı ipuçları… Acaba, polis ipuçlarından zamanında sonuca gidebilecek mi?.. Bu sürükleyici macerada bir saniye dahi sıkılmaya vakit bulamadan Pera Müzesi, Galata Kulesi,Galata Mevlevihanesi’nde gezinecek, aynı zamanda yanınızda Agatha Christie, Hezarfen Ahmet Çelebi, Şeyh Galip ve Şair Leyla Hanım’ı da bulacaksınız. Osman Hamdi ile tanışıp en tanınmış eseri Kaplumbağa Terbiyecisi’nin esinlenme öyküsünü okuyacaksınız.

Sonra ne mi olacak? Ayşe ile Can’ın yeni maceralarını okumak için sabırsızlıkla bekleyeceksiniz.

 

SABAH KAHVALTI SOFRASI

“Çocuklar hızlı diyorum size, hızlı lütfen. Bakın daha omletlere dokunulmamış bile. Ne zaman yiyeceksiniz de, ne zaman dişler fırçalanacak da, ne zaman servise yetişilecek? Hadi Can’ım hadi benim canım oğlum. Hadi Ayşe’ciğim, hadi benim biricik kızım. Biraz hızlanın.”

Sevim Hanım, bir taraftan çocuklarını hadilerken bir taraftan da eşi Kerem Bey’i, onun güç veren sesini, duruşunu ne kadar özlediğini düşünüyordu.

Onun düşüncelerini okumuş gibi Can, “Anne” diye seslendi. “Babamın dönmesine kaç gün var? Gelsin artık gelsin işte…

Yılı
: 2016
ISBN
: 9786053328896
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 136
Resimleyen

Çocuk - Okul Çağı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Ayfer Gürdal Ünal Diğer KitaplarıAyfer Gürdal Ünal Kitapları