350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Piyon Poi’nin Okyanus Macerası

Piyon Poi’nin Okyanus Macerası
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Piyon Poi’nin Okyanus Macerası

Deniz hiç üslubunu bozmadan cevap verdi:

“Eğer Satranç Kuralları Cilt 17’yi açıp okusaydın, tahtanın son sırasına ulaşan bir piyonun terfi edebileceğini bilirdin!”

Deniz’in bilgiç tavrı Birce’yi daha çok sinirlendirdi. “Hayır, ben o kitabı 18. cilde kadar okudum ve ÖYLE BİR KURAL YOK!” dedi ve hışımla piyonu alıp eski yerine koydu. Deniz, “Demek ki yeterince iyi okumamışsın,” dedi ve sakince piyonla veziri yeniden değiştirdi. Birce küplere binmişti. Piyonu alıp yerine koymak için öyle aceleci davrandı ki, piyon birden elinden kayıp havaya uçtu…
İşte bu havaya uçup, sonra da denize düşen piyonun adı Poi’ydi ve hiç beklemediği anda çok tuhaf bir maceranın ortasına düşmüştü.

Heyecanlı Rekabet

Birce’yle Deniz heyecanla satranç tahtasına bakıyorlardı. Hava sıcak ve bunaltıcıydı. Önce 8-8, ardından 9-8 ve 9-9 derken zekice bir hamleyle 10-9 olan satranç maçının gerçek galibi belli olmalıydı. Birce de Deniz de oyunun galibi olmayı çok istiyorlardı. Dikkatlerini hiçbir şeyin dağıtmasına izin vermemeliydiler. Ne yanlarındaki şezlongda göbeğine güneş yağı süren tombul amca, ne de kumsalda dondurma satan çocuk.

Birce hamlesini yapıp Deniz’inkini beklemeye koyuldu. Deniz son sıradaki piyonu alıp Birce’nin aldığı veziriyle değiştirdi. Bu hamleyi daha önce hiç görmemiş olan Birce itiraz etti:

“Hayır! Piyonu değiştiremezsin ki, öyle bir kural yok!”…

Çevre algısı ve iletişim kavramlarının öne çıktığı bu macera çocukları derin bir hayal dünyasında gezintiye çıkarıyor.

Yılı
: 2017
ISBN
: 9786053329848
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 56
Resimleyen

Çocuk - Okul Çağı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Ezgi Emel Diğer KitaplarıEzgi Emel Kitapları