400 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
400 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Rekor İçin

Rekor İçin
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Rekor İçin

Luke on yaşında, yetenekli ve dünya rekorlarıyla ilgili her şeyi bilen tuhaf bir çocuktu. Ortaokula yaşıtlarından bir yıl önce, ‘babası ölmüş bir inek öğrenci’ olarak başlayacağı için biraz endişeliydi. Luke kendi küçük dertleriyle uğraşırken ufak, eşsiz köyü Port Bren’in atık tesisi yapımı için buldozerle yerle bir edilme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu öğrendi. Bunu durdurmanın tek yolu köyü dünyaya tanıtmaktı. Köylülerin bundan sonraki hedefi bir haftada elli dünya rekoru kırmak olacaktı.

Bu hikâyede hiç ölüm yok. Şey, babamı saymazsak tabii, ama o da birkaç yıl önceydi. Ah, bir de tüm bu olayları tetikleyen çiftlik arazisinin sahibi Ölü Glyn var. Her neyse, hiç gerçekten kanlı canlı ölü yok diyelim.

Diğer yandan bir kek kulesi mi? Var. Kırk yedi tane yarısı yıkanmış köpek, gizli bir plastik Hindistan cevizi atıcısı ve çember çeviren bir nine mi? Tam isabet! Neden olmasın! Her iyi hikâyede çember çeviren bir nine vardır, değil mi?

Ah, bir de dünya rekorları tabii. Bu hikâyede bir sürü dünya rekoru var.

Her şey benim hazırladığım liste ile başladı…

Pazartesi

Birinci Bölüm

Dünyanın bugüne kadar gelmiş geçmiş en yaşlı kişisi, 122 yıl 164 gün yaşamış Jeanne Calment adında bir Fransız kadın. Yaşadığı sürece ne isterse onu yediği ve dilediği kadar sigara içtiği düşünülürse, Calment’ın epey uzun yaşadığı söylenebilir.

Çevirmen
Orijinal Adı
: For the Record
Yılı
: 2016
ISBN
: 9786053327165
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 256

Çocuk - Okul Çağı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Ellie Irving Diğer Kitapları    Ellie Irving Kitapları