350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Şeytan – Peder Sergi

Şeytan – Peder Sergi

Etiket Fiyatı : 50.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

32.50  TL

-+
Değerli okurlarımız, 14 Haziran saat 12:00’dan sonra verilen siparişler 20 Haziran’dan itibaren sırasıyla kargoya verilecektir.


Açıklama

Şeytan – Peder Sergi

Lev Nikolayeviç Tolstoy (1828-1910): Anna Karenina, Savaş ve Barış, Diriliş’in büyük yazarı, yaşamının son otuz yılında kendini insan, aile, din, devlet, toplum, özgürlük, boyun eğme, başkaldırma, sanat ve estetik konularında kuramsal çalışmalara da verdi. Bu dönemde yazdığı roman ve öykülerinde yıllarca üzerinde düşündüğü insanlık sorunlarını edebi bir kurguyla ele aldı. Tolstoy otobiyografik özellikler taşıyan Şeytan öyküsünü yaşanmış bir olaydan yola çıkarak kısa bir sürede yazar ve eşinin bulmasından çekindiği için koltuk döşemesine saklar. Peder Sergi öyküsüyse bir manastır ziyaretinin kötü izlenimlerinin ardından şekillenir yazarın zihninde ve ancak on yıl sonra son halini alır. Her ikisi de yazarın ölümünden sonra yayımlanan Şeytan ve Peder Sergi öyküleri, konu açısından da benzerlik gösterir. İkisinin de kahramanları idealleri olan, yaşamlarına nasıl bir yön vermek istediklerini bilen, sağlam iradeli kişilerdir, fakat ikisi de kendilerine çizdikleri güvenli yolda ilerlerken içlerindeki şeytanla, kendi nefsiyle mücadele etmek zorunda kalır.

Günay Çetao Kızılırmak (1981): 1994’de yerleştiği Adigey Cumhuriyeti’nde 13 yıl yaşadı. Adigey Devlet Üniversitesi (Rusya) Rus Filolojisi Bölümü’nden mezun oldu. A. Puşkin, F. Dostoyevski, N. Gogol, İ. Turgenyev, L. Tolstoy, A. Çehov, N. Leskov, A. Platonov, V. Makanin, S. Aleksiyeviç gibi yazarların düz yazılarını, M. Tsvetayeva’nın şiirlerini çevirdi.

Çevirmen
Orijinal Adı
: ДЬЯВОЛ & ОТЕЦ СЕРГИЙ
Yılı
: 2020
ISBN
: 9786257070997
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 128

Edebiyat Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Lev Nikolayeviç Tolstoy Diğer KitaplarıLev Nikolayeviç Tolstoy Kitapları