Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Sinemam ve Ben

Sinemanın, oyunculuğun ötesinde de bir konum kazanmıştır Türkan Şoray. Halk özlemiyle oluşmuş bir mitostur ve ulaşılmaz bir yalnızlık içindedir.
Cemal Süreya

Sultan filan değil… Türk sinemasının yaşarken efsaneleşen oyuncusu o…
Burçak Evren

Geriye dönüp baktığında sinemanın ona ihanet ettiği bir anı bile anımsamıyor. Çünkü o sinemaya hiç ihanet etmedi ki sinema ondan intikam alsın…
Berat Günçıkan

Çekim öncesinde gördüğüm Türkan Hanım, sanki tecrübe filminin çekimini bekleyen bir amatördü. Yeniden hayran olmuştum, profesyonelliğin nasırlaşmış alışkanlığı yoktu onda.
Doğan Hızlan

Türkan Şoray “halkın bağrından” doğdu. Mesleği ve mesleği dışında sosyal dayanışmanın hep içinde olmasının; ayrıca insanlarımızın “daha güzel, daha aydın bir Türkiye”adına yaptıkları kavgada, sanatçımızı da yanı başlarında bulmalarının anlattığı bir şey var.
Server Tanilli

Film çekimi sırasında yüzünü bir kez olsun görmek, ona kutsal bir şeye dokunur gibi dokunmak için çırpınan insanları gördüğünüzde Türkan Şoray’ın bir oyuncudan, güzel bir kadından fazla bir şey olduğunu anlıyorsunuz.
Yıldırım Türker

Her ülkenin bir yüzü vardır. Fransızlar’ın Marianne’i, İtalyanlar’ın Sofia Loren’i… Türkiye’nin yüzünü hiç kimse Türkan Şoray kadar simgeleyemedi.
Zülfü Livaneli

1950’lerden itibaren hangi yılda doğmuş olursanız olun, Türkan Şoray insanın hayatını kaplar…
Fatih Özgüven

Yazmıştım: Sinemamızın Dostoyevski’si Türkân Şoray’dır.
Selim İleri

 

 

Yılı : 2017
ISBN : 9786053329763
Genişlik : 15,5
Yükseklik : 23
Sayfa Sayısı : 496


"Türkan Şoray" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Tukendi Sinemam ve Ben – İmzalı

Sinemam ve Ben – İmzalı

Türkan Şoray
Etiket Fiyatı : 20.00 TL

15.00 TL