Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Sistem Olarak Tarih Ciltli

José Ortega y Gasset (1883-1955): I. Dünya Savaşı’ndan sonra İspanya’da kültür ve edebiyatı yeniden canlandırma hareketinde yer alan önemli aydınlar arasında yer alır. Madrid Üniversitesi’nde felsefe öğrenimi görmüş, Berlin, Leipzig ve Marburg’da çalışmalarını sürdürmüştür. Ülkesine döndükten sonra Madrid Merkez Üniversitesi’ne atanmış, iç savaş sırasında İspanya’dan ayrılana dek metafizik kürsüsünde dersler vermiştir. Yazar en ünlü yapıtlarından biri olan Sistem Olarak Tarih’te “Tarih, yaşamımız olan temel gerçeğin sistematik bilimidir.” demektedir. José Ortega y Gasset’in Kitlelerin Ayaklanması adlı eseri de Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi’nde yayımlandı.

Neyyire Gül Işık: Floransa Üniversitesi Edebiyat ve Felsefe Fakültesi’nde öğrenim gördü. İstanbul Üniversitesi Fransız ve Roman Dilleri ve Edebiyatı bölümünde çalıştı. 1986’da İspanyol Dili ve Edebiyatı anabilim dalına atandı. Italo Svevo, Italo Calvino, Leonardo Sciascia, V. Blasco Ibañez, Juan Goytisolo, Ortega y Gasset, Antonio M. Molina’dan deneme, roman ve öyküler çevirdi. Madrid’te Complutense Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı dersleri veriyor.

Çevirmen : Neyyire Gül Işık
Orijinal Adı : Historia Como Sistema
Yılı : 2011
ISBN : 9786053603733
Genişlik : 13
Yükseklik : 22
Sayfa Sayısı : 112


"José Ortega y Gasset" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Sistem Olarak Tarih

Sistem Olarak Tarih

José Ortega y Gasset
Etiket Fiyatı : 14.00 TL

10.50 TL

Tukendi Kitlelerin Ayaklanması Ciltli

Kitlelerin Ayaklanması Ciltli

José Ortega y Gasset
Etiket Fiyatı : 24.00 TL

18.00 TL

Tukendi Kitlelerin Ayaklanması

Kitlelerin Ayaklanması

José Ortega y Gasset
Etiket Fiyatı : 24.00 TL

18.00 TL