350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Siyah Rus

Siyah Rus
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Siyah Rus

Siyah Rus 1872’de Mississippi deltasında, azatlı köle bir anne babadan doğan siyahi Frederick Bruce Thomas’ın şaşırtıcı ama gerçek hikâyesidir. Babasının vahşi bir cinayete kurban gitmesinin ardından Chicago ve Brooklyn’de garson olarak çalışan Frederick, daha geniş bir özgürlüğün peşinde, Amerika’dan Avrupa’ya seyahat eder. Çeşitli ülkelerde, önemli eğlence merkezleri ve otellerde çalıştıktan sonra renginin kariyeri önünde engel sayılmadığı bir ülkeye, Rusya’ya göç eder ve Fyodor Fyodoroviç Thomas olur.

Moskova’da bir dizi restoran ve gazino açarak zengin olur. Bolşevik Devrimi patlak verdikten sonra İstanbul’a kaçar ve aralarında ünlü Maksim’in de olduğu, döneminde hepsi çok sevilen gece kulüplerinin organizatörlüğünü yapar. İşlerinin kötüye gitmesi sonucu ödeyemediği borçlar yüzünden girdiği hapishanede, 1928 yılında ölür.

Dörtdörtlük bir öykü. Aslında o kadar renkli ve akla hayale sığmayan bir öykü ki, tarihsel bir yaşamöyküsünden çok, roman gibi okunuyor.

Literary Review

Thomas’ın yaşam öyküsündeki en unutulmaz bazı bölümler, misafir olduğu ülkelerin tarihine renk katan rastlantısal öykücüklerden oluşuyor. Thomas’ın serüvenleri, ayrıntılarla bezeli bu yan kurgu sayesinde okuru ele geçiriyor.

The Daily Beast

Booklist’te 2013 yılının en iyi 10 biyografisi arasında gösterilmiştir.

Vladimir Alexandrov Princeton’da karşılaştırmalı edebiyat dalında doktorasını aldı. Harvard Üniversitesi’nde Rus edebiyatı ve kültürü üzerine dersler verdi. Halen Yale Üniversitesi’nde Slav dilleri ve edebiyatı alanında öğretim üyeliği görevini yürütmektedir.

Çevirmen
Orijinal Adı
: The Black Russian
Yılı
: 2015
ISBN
: 9786053326151
Genişlik
: 15,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 328

İnceleme Araştırma Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Vladimir Alexandrov Diğer Kitapları    Vladimir Alexandrov Kitapları