150 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
250 TL ve üzerine 5'e varan taksit imkânı

Söğütlükte Rüzgâr – Çizgilerle Klasikler

Söğütlükte Rüzgâr – Çizgilerle Klasikler

16.80  TL

-+
10 : 00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün içerisinde kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Söğütlükte Rüzgâr – Çizgilerle Klasikler

Nehir kenarındaki hayat Köstebek, Sıçancık ve Porsuk için oldukça huzurluydu –  ta ki arkadaşları Kara Kurbağası bir araba alana kadar! Acaba Kara Kurbağası’nın dostları, başını derde sokmaması için onu ikna edebilecekler mi?

İçindekiler

 • Bölüm 1: Nehir Kenarı
 • Bölüm 2: Kara Kurbağası’nın Kaçışı
 • Bölüm 3: Kara Kurbağası Konağı’nın Geri Alınışı
 • Kenneth Grahame Hakkında

Daha büyük yaştaki çocukların okuma alışkanlığının desteklenmesi

Aşağıdakileri yaparak çocuğunuzun kendine güvenen ve meraklı bir okur olmasına yardım edebilirsiniz:

 • Çocuğunuza okuması için sessiz bir zaman ve mekân seçerek, dikkati dağılmadan okumasını sağlatabilirsiniz
 • Okumak için uyku öncesi gibi düzenli bir zaman dilimi yaratabilir, böylece okumayı alışkanlık haline getirebilirsiniz.
 • Okudukları kitap hakkında onunla konuşabilir, neyi sevip neyi sevmediğini sorabilirsiniz. Bu çocukların okudukları kitaba ilgisini artırır ve neyi okuyacakları konusunda kişisel bir tercih geliştirmelerine yardım eder.

Çocuğunuzla Resimli Kitaplar Okumak

Resimli kitaplar çocuğunuzun okuduğunu anlama becerisini geliştirmenin, inanılmaz derecede güçlü bir yoludur. Ne olup bittiğini anlayabilmesi için çocuğunuza yeterli zaman vermeye dikkat edin: Resimli kitaplar farklı bir okuma tecrübesi sunar ve başka türden kitaplara kıyasla anlaşılmaları daha uzun sürebilir.

 • Çocuğunuzu, resimlerle ifade edilen ayrıntıları (yüz ifadeleri, vücut dili, resim açısı, çerçevelerin boyutları, şekli ve açıları vs.) özümsemesine yetecek zamanı tanıyarak, kendi hızında okumaya teşvik edin.
 • Size birkaç sayfa okumasını da isteyebilirsiniz. Yüreklendirici ve olumlu olun; okuma becerilerini size göstermekten keyif almasını kolaylaştırın. Kitabı okurken, çocuğunuzu metne hayat vermek için kitaptaki ifadeleri sesine yansıtmaya teşvik edin. Bu onların daha akıcı okumalarına yardımcı olur. Bir sözcükte takılırsa, sözcüğün ne olduğunu çözmeye çalışması için onu yüreklendirin. Çocuğunuzun, kendisi için yeni ve zor olan sözcüklerin anlamını anlayıp anlamadığını kontrol edin.
 • Çocuğunuza birkaç sayfa okuyabilirsiniz. Bu, özellikle çocuğunuzun hevessiz olduğu durumlarda işe yarar. Yaşça daha büyük çocuklar bile kendilerine okunmasından hoşlanırlar. Onlardaki ilgiyi ve keyfi artırdığı gibi, onlara kitap okumanın, sizin için yapılmaya değer bir şey olduğunu da göstermiş olursunuz.

Toplumsal kurallara uymanın önemine vurgu yapan bu kitap heyecan dolu anlatımıyla dikkat çekiyor.

Çevirmen
Hazırlayan
Orijinal Adı
: The Wind in the Willows
Yılı
: 2018
ISBN
: 9786052952191
Genişlik
: 19,5
Yükseklik
: 25,5
Sayfa Sayısı
: 32
Resimleyen

Çizgi Roman Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
  Kenneth Grahame Diğer Kitapları  Kenneth Grahame Kitapları