350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Son Doğal İnsan – Nereden Geldik Nereye Gidiyoruz?

Son Doğal İnsan – Nereden Geldik Nereye Gidiyoruz?

Etiket Fiyatı : 120.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

90.00  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Son Doğal İnsan – Nereden Geldik Nereye Gidiyoruz?

“Bir gün Son Doğal İnsan ı çok özleyebiliriz, ne var ki belki de türümüzü devam ettirmek ve daha da ileriye gitmek için gereken niteliklere ancak geleceğin değiştirilmiş insanı sahip olabilir.”

Önemli bir dönüşümün eşiğindeyiz. Tüm insanlık tarihinde “kısmen veya tamamen doğal” son nesil olabileceğimiz bir noktadayız: Doğal da hangi açıdan? Beden parçalarını yenisiyle değiştirmemiş veya modifiye etmemiş bir insanın doğallığından mı bahsediyoruz? Öyleyse lazer cerrahisini, diz ya da kalça protezlerini veya ilaç tedavisini nasıl sınıflandıracağız? Avcı toplayıcı atalarımızın muhteşem özelliklere sahip olması gibi, geleceğin insanı da, çoğu yapay olmakla birlikte çok cazip özelliklere sahip olacak. Büyük buluşlar ve olağanüstü değişimlerle dolu bir geleceğe geçmeye hazır gibi görünüyoruz. Peki, bütün bu değişimler iyiliğe mi hizmet edecek? Gelecekte insan olmak ne anlama gelecek? Bizi bekleyen asıl tıbbi ve sosyal sorunlar neler? Başarıya giden en iyi yolu seçerken odaklanmamız gereken öncelikli hedefler hangileri? Son Doğal İnsan tüm bu soruların ve daha fazlasının cevaplarını geçmişe, günümüze ve geleceğe bakarak vermeye çalışıyor.

“İnsan doğaya zorla değil bilgiyle hükmedebilir. Sihrin başarısız olduğu yerde bilimin başarılı olmasının nedeni budur; bilim doğayı büyülemeye kalkışmamıştır.” Jacob Bronowski

Çevirmen
Orijinal Adı
: The Last Natural Man – Where Have Been and Where Are We Going?
Yılı
: 2020
ISBN
: 9786254051425
Genişlik
: 13,5
Yükseklik
: 21
Sayfa Sayısı
: 200

Bilim Dizisi Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Sharad P. Paul Diğer Kitapları    Sharad P. Paul Kitapları