350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Sonsuz Uzayın Hâkimi

Sonsuz Uzayın Hâkimi
Tükendi Gelince Haber Verelim
Değerli okurlarımız, 14 Haziran saat 12:00’dan sonra verilen siparişler 20 Haziran’dan itibaren sırasıyla kargoya verilecektir.


Açıklama

Sonsuz Uzayın Hâkimi – Kafamızın İçinde Büyüleyici Bir Yolculuk

“Ben” dediğimizde, hatta benlikten bahsettiğimizde genellikle vücudumuzun tek bir yeri aklımıza gelir: Kafamız. İçinde gerçekleşen pek çok sinirsel aktivetinin yanı sıra kafamız insanı hayrete düşüren sayısız faaliyete de ev sahipliği yapar. Nefes almadan göz kırpmaya, horlamadan gülmeye; gözyaşından tere, tükürükten kusmuğa kadar kafanın bir parçası olduğu her şey biyolojik temellerinin ötesinde psikolojik ve hatta kültürel anlamlara sahiptir.

Sonsuz Uzayın Hâkimi’nde kafanın içinde büyüleyici bir yolculuğa çıkacaksınız. Kafayla ilgili aklınıza gelebilecek hemen her şeyin biyolojik yapısından yola çıkarak zihniniz, benliğiniz, kafanız kısacası kendinize ilişkin felsefi bir sorgulamaya şahit olacaksınız. Belki de kafanız hakkında hiç bilmediğiniz şeyler keşfedecek, kafanıza hiç bakmadığınız bir şekilde bakacak, “ben” olarak tanımladığınız her ne ise onu daha iyi tanıyacaksınız. Ama kesin olan bir şey varsa gülecek, ağlayacak ve kendinizi esnemekten alıkoyamayacaksınız…

Raymond Tallis, 2006 yılına dek Manchester Üniversitesi Geriatri Ana Bilim Dalı’nda profesör olarak görev yapmış bir tıp doktorudur. Aynı zamanda şair, yazar ve felsefeci de olan Tallis 2005’te Prospect dergisince Britanya’nın önde gelen yüz entelektüeli arasında gösterilmiştir. 2007’de Independent gazetesinin “Britanya’nın Elli Beyni” listesinde yer almıştır. Klinik nörolojik bilimler alanındaki araştırmaları nedeniyle Birleşik Krallık Tıbbi Bilimler Akademisi üyeliğine seçilen Tallis, felsefe alanındaki çalışmalarından dolayı Manchester ve Hull üniversitelerinden onursal derecelere layık görülmüştür.

Çevirmen
Orijinal Adı
: The Kingdom of İnfinite Space – A Fantastical Journey Around Your Head
Yılı
: 2014
ISBN
: 9786053321941
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 376

İnceleme Araştırma Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Raymond Tallis Diğer KitaplarıRaymond Tallis Kitapları