350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Tarih Canavarı – Tarih Öncesi

Tarih Canavarı – Tarih Öncesi
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Tarih Canavarı – Tarih Öncesi

İnsanlık tarihinin şafağını daha yakından tanıyın.

Yazının icadından önce insanlar nasıl yaşıyordu? Elinizdeki bu kitap Tarih Öncesi’nde yaşayan insanların tarihlerini, ekonomilerini, yönetimlerini, dinlerini, sanatlarını, dillerini ve gündelik hayatlarını incelemektedir.

Kitabı okumadan önce…

Tarih Canavarı, Tarih Öncesi ile, Yontma Taş Devri’nden yazının bulunuşuna kadar olan tüm dönemlerdeki, insan yaşamları ve buluşları ele alınmaktadır. Sırası ile; Paleolitik, Neolitik, Kalkolitik ve İlk Tunç Çağları olarak adlandırılmış bu dönemler kendi içlerinde de çeşitli alt evrelere ayrılmaktadır. Bu dönemler boyunca ilk toplumlar oluşmaya, köyler ve daha sonra kentler kurulmaya başlamıştır. Avcılıktan yerleşik hayata geçiş, tarım, hayvanların evcilleştirilmesi, çanak çömleğin yapımı, ev inşasında taş ve kerpiç kullanımı, kıyafetlerin üretimi ve giderek ticareti de içine alan ekonomik faaliyetler hep bu erken dönemlerde başlamıştır. Kısacası, bugün yaşadığımız hayatın temelleri bu dönemlerde atılmıştır…

İnsanlık tarihinin şafağını daha yakından tanıtan bu kitap Sosyal Bilgiler, Tarih derslerine derslerine eğlenceli bir giriş sağlıyor.

Yılı
: 2012
ISBN
: 9786053607274
Genişlik
: 21
Yükseklik
: 29,5
Sayfa Sayısı
: 72

Çocuk - Okul Çağı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Çiğdem Maner Diğer KitaplarıÇiğdem Maner Kitapları