100 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
Maximum’la 250 TL ve üzerine 3+2 Taksit

Tarih Canavarı – Tarih Öncesi

Tarih Canavarı – Tarih Öncesi

17.50  TL

-+
Siparişleriniz 1 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Tarih Canavarı – Tarih Öncesi

İnsanlık tarihinin şafağını daha yakından tanıyın.

Yazının icadından önce insanlar nasıl yaşıyordu? Elinizdeki bu kitap Tarih Öncesi’nde yaşayan insanların tarihlerini, ekonomilerini, yönetimlerini, dinlerini, sanatlarını, dillerini ve gündelik hayatlarını incelemektedir.

Kitabı okumadan önce…

Tarih Canavarı, Tarih Öncesi ile, Yontma Taş Devri’nden yazının bulunuşuna kadar olan tüm dönemlerdeki, insan yaşamları ve buluşları ele alınmaktadır. Sırası ile; Paleolitik, Neolitik, Kalkolitik ve İlk Tunç Çağları olarak adlandırılmış bu dönemler kendi içlerinde de çeşitli alt evrelere ayrılmaktadır. Bu dönemler boyunca ilk toplumlar oluşmaya, köyler ve daha sonra kentler kurulmaya başlamıştır. Avcılıktan yerleşik hayata geçiş, tarım, hayvanların evcilleştirilmesi, çanak çömleğin yapımı, ev inşasında taş ve kerpiç kullanımı, kıyafetlerin üretimi ve giderek ticareti de içine alan ekonomik faaliyetler hep bu erken dönemlerde başlamıştır. Kısacası, bugün yaşadığımız hayatın temelleri bu dönemlerde atılmıştır…

İnsanlık tarihinin şafağını daha yakından tanıtan bu kitap Sosyal Bilgiler, Tarih derslerine derslerine eğlenceli bir giriş sağlıyor.

Yılı
: 2012
ISBN
: 9786053607274
Genişlik
: 21
Yükseklik
: 29,5
Sayfa Sayısı
: 71

Çocuk - Okul Çağı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Çiğdem Maner Diğer Kitapları    Çiğdem Maner Kitapları