350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Tıbbın Öyküsü

Tıbbın Öyküsü
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Tıbbın Öyküsü

Tarih boyunca insanlık türlü hastalıklarla mücadele etmiş, bu hastalıklara çareler aramıştır. İlkel komünal toplumlardan bu yana sürekli değişim gösteren uygulamalar, inanışlar ve bilgiler insanlığın yanı sıra tıp tarihini de şekillendirmiştir. Farklı coğrafyalarda kimi zaman benzeşen kimi zaman ayrı yollar takip eden bu tarihçeyi Cumhur Ertekin, Tıbbın Öyküsü’nde bir araya getiriyor. Bilim Akademisi Serisi’nden yayımladığımız bu kitabın sayfalarını çevirdikçe tıbbın zamanda ve mekânda izlediği yolculuğa şahit olacaksınız.

Prof. Dr. Cumhur Ertekin 1937 yılında İzmir’de doğdu. 1961’de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitiren Ertekin dört yıl sonra yine aynı fakültede nöroloji uzmanı oldu. Meslek yaşamı boyunca mezun olduğu üniversitenin yanı sıra Danimarka ve İsveç’teki üniversitelerde görev yaptı. 1991 yılında Türkiye Klinik Nörofizyoloji EEG-EMG Derneği’ni
meslektaşlarıyla birlikte kurdu. 2004 yılında emekliye ayrıldı. 150’yi aşkın bilimsel makale, 13 adet İngilizce kitap bölümü ve 13 Türkçe kitabın yazarı olan Ertekin, ulusal ve uluslararası pek çok ödülün sahibidir. Kurucu üyelerinden olduğu Bilim Akademisi’nin aynı zamanda onur kurulu üyesidir.

Yılı
: 2019
ISBN
: 9786052956991
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 368

İnceleme Araştırma Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Cumhur Ertekin Diğer KitaplarıCumhur Ertekin Kitapları