400 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
400 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Tıp Etiği – Kısa Bir Giriş

Tıp Etiği – Kısa Bir Giriş

Etiket Fiyatı : 140.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

91.00  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Tıp Etiği – Kısa Bir Giriş

“Bu kitapta tıp etiğinin genetik, modern üreme teknolojileri, kaynakların dağıtımı, ruh sağlığı, tıp araştırmaları gibi alanlardaki katkılarını ele alıyoruz. Bölümlerin içinde, tıp etiğinden yararlanılan farklı örneklere yer veriyoruz. Tüm bölümlerin ortak noktası, akıl yürütme ve tartışmanın merkezi önem taşımasıdır. Tıp etiğinin özünde akılcı bir konu olduğu kanaatindeyiz; hepimiz akıl yürütme becerilerimizi geliştirebilir, etik argümanlarımızı kuvvetlendirmemize yardımcı olacak araçlar edinebiliriz.”

Tıp etiği, ötanazi gibi zor ahlaki sorulardan sağlık kaynaklarının adil dağılımı gibi siyasi kararlara dek uzanan kapsamıyla medyanın ve halkın ilgisini çekmeye devam ediyor.

Alanın önde gelen isimlerinden Tony Hope ve Michael Dunn, ruh sağlığından üreme tedavilerine kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan bu etik alanında kılavuz rolü oynayan ilkeleri ve akıl yürütme araçlarını, somut vaka karşılaştırmaları eşliğinde açıklıyorlar.

Pratik uygulamalarda tıp etiği uzmanlığına giderek daha sık başvurulması, klinik ortamdaki sağlık profesyonellerinin kararlarını destekleyici bir rol oynuyor. Küreselleşme çağında tıp etiği sadece sağlık hizmeti uygulamalarında değil, politikalarda ve hukuki kararlarda da giderek daha önemli hale geliyor.

Oxford Üniversitesi’nin cep kitapları dizisinde yayınlanmış bu kısa giriş kitabı, tıbbın temelinde yatan etik değerler hakkında düşünmek için paha biçilmez bir fırsat sunuyor.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Medical Ethics: A Very Short Introduction, Secon Edition
Orijinal Dili
: İngilizce
Kağıt Bilgisi
: 3. Hamur
Yılı
: 2024
ISBN
: 9786254297861
Genişlik
: 13,5
Yükseklik
: 21
Sayfa Sayısı
: 160

Bilim Dizisi Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Michael Dunn Diğer Kitapları    Michael Dunn Kitapları