Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Treni Durdurun

Tuhaf Bir Yaz Tatili’nin yazarından nefes nefese okunan, sürprizlerle dolu bir roman…

1893 Cissy ve ailesi için yepyeni bir hayatın başladığı yıl olacaktı. Devletin Oklahoma’yı yerleşime açmasıyla bölgeye akın eden binlerce göçmenin arasında Cissy ve ailesi de vardı.

Yolculuk çok zor şartlarda başladı. Yaz sıcağında bir trene doluşan insanlar saatlerce yol gittiler. Sonra da yetkililer tarafından kasaba olarak belirlenen bomboş bir arazide trenden indiler. Etrafta incecik akan bir nehirden başka bir şey yoktu. Ancak yerleşimciler umutsuzluğa kapılmak yerine azimle işe giriştiler ve kendi kasabalarını inşa etmeye başladılar. Şartlar ne kadar zor olursa olsun, geleceklerinin parlak olduğunu düşünüyorlardı.

Cissy’nin ailesi ve diğer kasabalılar doğayla zorlu bir mücadeleye girişmişken, karşılarına hiç akıllarına gelmeyen bir engel çıktı. Demiryolu şirketi onlara verilen arazileri ele geçirmek istiyordu ve onları buradan kaçırmak için her şeyi yapacaktı. Şirketin yaptığı ilk iş, trenin bu kasabada durmayacağını ilan etmek oldu. Bu olabilecek en kötü şeydi. Tren olmadan hayatta kalmaları imkânsızdı.

Treni Durdurun Cissy ve ailesiyle birlikte, Amerika’nın zorlu toprakları üzerinde kendilerine bir yaşam inşa etmeyi başaran insanların öyküsünü anlatıyor.

Çevirmen : Tülin Sadıkoğlu
Orijinal Adı : Stop the Train
Yılı : 2011
ISBN : 9786053604167
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 239


"Geraldine McCaughrean" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Tukendi Uçurtma Çocuk

Uçurtma Çocuk

Geraldine McCaughrean
Etiket Fiyatı : 8.00 TL

5.76 TL

Tukendi Tuhaf Bir Yaz Tatili

Tuhaf Bir Yaz Tatili

Geraldine McCaughrean
Etiket Fiyatı : 12.00 TL

8.64 TL

Tukendi Peter Pan Define Avında

Peter Pan Define Avında

Geraldine McCaughrean
Etiket Fiyatı : 12.00 TL

8.64 TL