350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Trt’de 500 Gün

Trt’de 500 Gün
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Trt’de 500 Gün …Bir Dönem Türkiye’sinin Hikâyesi / Bütün Eserleri-5

İsmail Cem, en genç genel müdür olarak 1974 yılında TRT’nin başına atandığında 34 yaşındaydı. Başbakan Bülent Ecevit’in ısrarıyla görevi kabul ettiğinde “iğneli fıçıya” girdiğini biliyordu. Çünkü TRT, o dönemde Türkiye’nin tek televizyonu ve radyosuydu. Dolayısıyla kamuoyunu yönlendirmede bu kadar yaygın ve önemli bir araçtan yararlanmak isteyen siyasetçilerin bütün dikkatlerinin yöneldiği bir kurumdu.

İsmail Cem’in TRT’nin başında bulunduğu 15 aylık süre, kurum tarihinin belki de üzerinde en çok konuşulan, en çok eleştirilen ve en çok övülen dönemidir. Cem’in yönettiği TRT, bu kadar yılın ardından yenilikleriyle ve farklı tarzıyla hâlâ hatırlanmaktadır. Yine 1970’li yıllar boyunca giderek şiddetlenen siyasi çatışma döneminin en çok hatırlanan olaylarından biri, Süleyman Demirel başkanlığında kurulan 1. Milliyetçi Cephe hükümetinin İsmail Cem’i görevden alması ve bunun ardından Cem’in verdiği mücadeledir.

Elinizdeki kitap, bu son derece hareketli ve canlı dönemin, yazarının kendisi gibi efendi ve iddialı bir anlatımıdır:

“…TRT’de 500 Gün, bir bakıma, bir kurumun ve bir ekibin, Türkiye’deki sınıfsal ve siyasal güç dengelerine direnişinin hikâyesidir. TRT’nin ve bizlerin, mevcut toplumsal yapının kurallarına, halk kitlelerinin yararı doğrultusunda bir istisna yaratmasıdır. Bir mücadelenin 500 gün sürdürülerek kitlelere ulaştırılmasıdır. Bu mücadelenin halkta yol açtığı önemli gelişmeleri görebilmenin mutluluğudur TRT’deki 500 gün…”

Yılı
: 2010
ISBN
: 9789944888752
Genişlik
: 15,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 436

İnceleme Araştırma Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
İsmail Cem Diğer Kitaplarıİsmail Cem Kitapları