100 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
Maximum’la 250 TL ve üzerine 3+2 Taksit

Türkiye’de Beş Yıl

Türkiye’de Beş Yıl

19.60  TL

Tükendi Gelince Haber Verelim
Siparişleriniz 1 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Türkiye’de Beş Yıl

Ordu Grubu’nun kumandasını Ekselansları Mustafa Kemal’in birçok şanlı savaşta muzaffer olmuş ellerine bırakmak durumunda olduğum anda, benim emrimde Osmanlı İmparatorluğu’nun uğruna ifa ettikleri görevler için bütün subaylara, memurlara ve erlere candan teşekkür ederim.
Beni Ordu Grubu’na mensup birçok subaya ve askerlere çok yakınlaştıran Gelibolu’nun şanlı günleri ve Anadolu sahilinde yürütülen birçok cesur harekât, bütün çağların tarihinde unutulmayacaklardır.

Adana, 31 Ekim 1918
Liman von Sanders

Alman ordusunun Osmanlı kuvvetlerine eğitim ve lojistik hizmeti vermek üzere görevlendirilen Alman Askeri Komisyon başkanlığına atanarak Türkiye’ye gelen von Sanders, Birinci Dünya Savaşı’na girerken Alman ve Türk askerlerinin durumunu, bir barış dört savaş süresi tanıklıkları aktarıyor…

Özgün dilinden çevrilen hatırat, Askeri Tarih Encümeni’nin dipnotları ve Encümenin Düşünceleri ekiyle genişletilerek Birinci Dünya Savaşı okuruna yeni bir perspektif kazandırılıyor…

Liman von Sanders, (1855-1929) Alman Süvari Orgenerali. Alman Ordusu Muhafız Birliği’nde subay olarak göreve başlayan von Sanders, 1911 yılında generalliğe yükseltildi. Osmanlı Ordusu için gerekli ıslahatı yapmak üzere Almanya’dan ‹stanbul’a gelen heyetin başkanı olarak görevlendirilmiştir. Birinci Dünya Savaşı’na girerken Çanakkale’deki 5. Ordu Komutanlığına getirilmiş, 1917-1918’de Yıldırım Ordular Grup Komutanlığına atanmıştır. Mondros Ateşkes Anlaşması’nın ardından 1919 yılında Malta’ya sürgüne gönderilmiş, savaş suçlusu olarak yargılandıysa da altı ay sonra serbest bırakılarak Almanya’ya dönmüştür.

 

Çevirmen
Orijinal Adı
: Fünf Jahre Türkei
Yılı
: 2010
ISBN
: 9789944888875
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 482

Anı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Liman von Sanders Diğer Kitapları    Liman von Sanders Kitapları