350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Türkiye’nin Nadir Endemikleri / The Rare Endemics of Turkey

Türkiye’nin Nadir Endemikleri / The Rare Endemics of Turkey
Tükendi Gelince Haber Verelim
Değerli okurlarımız, 14 Haziran saat 12:00’dan sonra verilen siparişler 20 Haziran’dan itibaren sırasıyla kargoya verilecektir.


Açıklama

Türkiye’nin Nadir Endemikleri / The Rare Endemics of Turkey

Biz hâlâ buradayız…

Bitki çeşitliliği açısından dünyanın en önde gelen ülkeleri arasında yer alan Türkiye, sahip olduğu endemik bitkiler, yani dünyada sadece bu topraklara özgü bitkiler açısından da önemli bir yere sahiptir. Bu endemik bitkilerin arasında bazıları sadece çok sınırlı bir alanda, örneğin bir dağın belli bir yamacında, bir vadinin belli bir yanında, bir suyun belli bir kıyısında, hatta sadece birkaç kayanın üzerinde yetişmekte, başka yerde eşi bulunmamaktadır. Duayen botanikçi Prof. Dr. Tuna Ekim’in, çoğu öğrencisi olan Türk botanikçilerinin katkılarıyla hazırladığı elinizdeki kitap, nadir endemik adı verilen bu bitkilerin, resimli bir ansiklopedisi niteliğindedir. Ender bulundukları için tehlike altında olan ve sayıları giderek azalan bu bitkilerin 444 adedi, fotoğrafları, yetiştikleri yeri gösteren haritaları ve ilk kez kim tarafından bulunup dünyaya kim tarafından tanıtıldığına dair kısa öyküleriyle birlikte kitapta yer almaktadır. Nadir endemiklerimiz bu kitap aracılığıyla bize şöyle sesleniyor: “Ey İnsanoğlu! Biz hâlâ buradayız. Ama hızla yok oluyoruz. Bize sahip çık!”

we are still here…

Turkey ranks as one of the world’s leading countries in plant diversity, also distinguishes with its endemic plants. Some of these plants are rare endemics that have a very specific and diminutive habitat –such as a certain slope of a particular mountain, a small spot of a certain valley, or along the bank of a stream, or sometimes only by some group of rocks. Compiled and written by eminent botanist Prof. Dr. Tuna Ekim together with other Turkish botanists, mostly his former students, this volume is a visual encyclopedia of rare endemic plants of Turkey. 444 endangered species are listed in the book along with full definitions for each individual: taxonomic information, photographs, maps of habitats, as well as stories of discovery, botanical classification and naming. This book is a medium for the endangered rare endemics of Turkey to express how perilous they are: “Humanity! We are still here and alive. But we are rapidly going extinct. Take charge!”

Orijinal Dili
: Türkçe - İngilizce
Yılı
: 2009
ISBN
: 9789944886482
Genişlik
: 17
Yükseklik
: 23,5
Sayfa Sayısı
: 538

Ekoloji Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Tuna Ekim Diğer Kitapları    Tuna Ekim Kitapları