Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Yedinci En Önemli Şey

BİR GENÇ, BİR SUÇ VE HER ŞEYİ DÜZELTMEK İÇİN TEK BİR ŞANS!

 

Soğuk bir Kasım günü on üç yaşında bir çocuk, beklenmedik bir suç işledi.

Olaylar normal bir seyir izledi ve suçlu yakalanarak mahkemeye çıkarıldı.

Herkes çocuğa ciddi bir ceza verilmesini isterken, çocuğun hedefindeki yaşlı adamın tuhaf bir fikri vardı. Çocuk ceza olarak Yedi En Önemli Şey’i arayacaktı.

İşte asıl macera da bundan sonra başladı.

Kitaptan;

BİR

Washington D.C.’de Kasım ayının sert günlerinden biri yaşanıyordu ve hava oldukça boğucuydu. Gökyüzü griydi, rüzgâr insanı ısırıyordu ve ara sokaklardaki ağaçların kuru yaprakları sanki can çekişircesine sesler çıkarıyordu. İşte böyle bir günde, on üç yaşındaki Arthur Owens yıkıntı bir binanın köşesinden bir tupla aldı ve onu yaşlı bir adamın kafasına fırlattı.

Bu bir kaza değildi. Tuğla eski binanın tepesinden düşmemişti. Gökyüzünden de düşmemişti. Arthur Owens tuğlayı oradan kendi elleriyle almıştı. Onun soğuk ağırlığını hissederek tuğlayı bir dakika kadar elinde tutmuş ve sonra kolunu kaldırıp onu paslı bir alışveriş arabasını iterek ilerlemekte olan ve Eskici olarak bilinen yaşlı çöp toplayıcıya fırlatmıştı.

Şansına o gün hava çok rüzgârlıydı ve Arthur Owens’ın uzak mesafeden görüş kabiliyeti hiçbir zaman iyi olmamıştı. Ayrıca, alışveriş arabasının ön tekerlekleri tam doğru zamanda kaldırımdan aşağı düşmüş ve arabanın dengesinin bozulmasına neden olmuştu…

Çevirmen : Atilla İzgi Turgut
Orijinal Adı : The Seventh Most Important Thing
Yılı : 2018
ISBN : 9786052954201
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 288


"Shelley Pearsall" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.