400 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
400 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Yenilenebilir Enerji – Kısa Bir Giriş

Yenilenebilir Enerji – Kısa Bir Giriş

Etiket Fiyatı : 110.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

71.50  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Yenilenebilir Enerji – Kısa Bir Giriş

“Kaliteli bir yaşam için enerji büyük önem taşıyor; ısınmada, gıda üretiminde, teknolojik aletleri çalıştırmada elzem. Fakat kömür, petrol, doğalgaz yakarak enerji sağlamak atmosfere yüksek miktarda karbondioksit yayıyor, ayrıca sağlığımıza ve çevreye zarar veren kirletici maddeler üretiyor. Neyse ki kullandığımız enerjinin bir kısmı, en başta da güneş, rüzgâr ve su gücüyle elde edilen enerjiler böyle zararlı etkilere yol açmıyor.”

Dünya nüfusunun çoğu, yeterli enerjiye sahip değil. İklim değişikliğine ve kirliliğe yol açmayan, uygun maliyette, herkese yetecek güç kaynaklarına ulaşılmak isteniyorsa, çözüm yenilenebilir enerji kaynaklarında yatıyor.

Fosil yakıtlardan yenilenebilir enerji kaynaklarına geçişi destekleyen piyasa dinamikleri de söz konusu, fakat ABD’nin Paris İklim Antlaşması’ndan çekilmesinin tartışılması ve fosil yakıt lobilerinin çalışmaları karşı yönde bir basınç oluşturuyor.

Oysa daha şimdiden dünyanın pek çok bölgesinde en ucuz elektrik, rüzgâr ve güneş çiftliklerinden elde ediliyor. Ve bu kaynaklar dünyanın tüm enerji ihtiyacını karşılayabilir.

Oxford Üniversitesi’nin cep kitapları serisinden yayınlanan bu kitabında yazar Nick Jelley güneş enerjisi, su gücü, rüzgâr gücü, biyokütle gibi temel yenilenebilir enerji kaynaklarının yanında dalga gücü, gelgit gücü, jeotermal güç gibi daha az kullanılan kaynakları da ayrıntılı biçimde değerlendiriyor. Bu alanda dünya genelinde yaşanan son gelişmeler ışığında okurlara güncel verileri de içeren, canlı bir yenilenebilir enerji tablosu sunuyor.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Renewable Energy: A Very Short Introduction
Orijinal Dili
: İngilizce
Kağıt Bilgisi
: 3. Hamur
Yılı
: 2023
ISBN
: 9786254296277
Genişlik
: 13,5
Yükseklik
: 21
Sayfa Sayısı
: 160

Bilim Dizisi Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Nick Jelley Diğer Kitapları    Nick Jelley Kitapları