100 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
Maximum’la 250 TL ve üzerine 3+2 Taksit

Yergiler – Saturae (Latince-Türkçe)

Yergiler – Saturae (Latince-Türkçe)

19.60  TL

-+
Siparişleriniz 1 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Yergiler – Saturae (Latince-Türkçe)

Iuvenalis (Decimus Iunius Iuvenalis) (İS 55-İS 140 civarı); yergili şiir türünde ürün veren Romalı şairlerin en ünlüsüdür. Toplam 16 yergili şiirinde, çevresine büyük korku salan İmparator Domitianus’un ve onu izleyen Traianus ve Hadrianus’un dönemlerinde Roma’daki yaşamı ele alan Iuvenalis, daha çok Roma kentindeki toplumsal yozlaşmayla insanların budalalıklarını ve acımasızlıklarını hedef aldı.

Çiğdem Dürüşken: İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Latin Dili ve Edebiyatı öğretim üyesidir.  Augustinus, Seneca, Ovidius ve Cicero’dan, Alciatus, Erasmus, More, Campanella ve Bacon’a kadar bir çok ünlü yazar ve şairin başyapıtlarını Türkçeye kazandırmıştır. Pek çok telif eserinin arasında Roma’nın Gizem Dinleri, Paulus un Kutsal Görev Gezileri Ve Anadolu Halklarına Mektupları da bulunmaktadır.

Erdal Alova (1952): Şiirleri ve çevirileriyle tanınan Alova’nın ilk kitabı En Son Çıkan Şarkılar 1980’de yayımlandı. Bunu Giz Dökümü, Bitik Kent ve Tensemeler izledi. Şiirleri Cemal Süreya, Nâzım Hikmet ve Behçet Necatigil şiir ödüllerine layık görüldü. Semonides, Hipponaks gibi klasik şairlerin yanı sıra Lorca, Neruda ve Kavafis’in şiirlerini Türkçeye çevirdi.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Saturae
Yılı
: 2006
ISBN
: 9789754587784
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 266

Edebiyat Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Decimus Iunius Iuvenalis Diğer KitaplarıDecimus Iunius Iuvenalis Kitapları