Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Meraklı ve cesur bilimci Nora yeni bir araştırmaya başlıyor!..
KONU: BEBEKLE TANIŞMA
Nora’nın diğer araştırması
YER: Alpers ailesinin oturma odası
BİLİMCİ:  Nora Alpers
İNCELENEN ÖRNEK: Yenidoğan Yeğen Nora iki günlük bir bebekle tanışacağı için neden endişelendiğini bir türlü anlayamıyordu. Minicik bir bebeğin her şeyi bu kadar değiştirmesi çok şaşırtıcıydı. İnsanlar tuhaf tepkiler veriyor, evde bebek görme partisi vermek gibi ürkütücü planlar yapıyorlardı. Sonuçta yenidoğan yeğeni, Nora’nın bugüne kadar gördüğü en minik ve en pembe insandı. Böyle çalkantılı bir dönemde okulun bilim fuarı için Emma ile ortak olmak zorunda kalınca, Nora’nın yaşamı daha da zorlaştı. Saçlarını kıvırmaktan, pembe kıyafetler giymekten ve kedilerden başka bir şeyle ilgilenmeyen Emma’yı bilimin akılcı dünyasına çekmek pek olası görünmüyordu.

Kitaptan;

Nora Alpers şansa inanmazdı. İyi ya da kötü şansa yer bırakmayan bilimin değişmez kurallarına inanırdı. Ama tam şu anda, bu Çarşamba sabahında, ne şans ne de bilimin değişmez kuralları ondan yanaydı. Aksi halde, Emma averill ile fen laboratuvarına tıkılıp kalmazdı.

Emma, Nora bir kuru pilin artı ucuna bakır bir teli bağlamak üzereyken “Ya bizi elektrik çarparsa?” dedi.

Emma, “Çarpabilir!” diye bağırdı. “İnsanları tam da bu yüzden elektrik çarpıyor, elektrikle tehlikeli şeyler yaptıkları için.”

“Bu yaptığımız tehlikeli değil!” Sesini daha da yükseltmemek için çaba harcadı…

Çevirmen : Atilla İzgi Turgut
Orijinal Adı : The Nora Notebooks – The Trouble with Babies
Yılı : 2018
ISBN : 9786052953457
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 184


"Claudia Mills" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Karınca Yılı – Nora Defterleri

Karınca Yılı – Nora Defterleri

Claudia Mills
Etiket Fiyatı : 12.00 TL

8.64 TL