Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Karınca Yılı – Nora Defterleri

10 yaşındaki Nora’nın hayatta en çok istediği şey bir bilim dergisinde makalesinin yayınlanmasıydı. Planı hazırdı ve neler yapması gerektiğini biliyordu. Karınca çiftliğini karıncalarla dolduracak ve davranışlarını bilimsel yöntemlerle gözleyecek, çalışmalarını bir deftere geçirecek, ulaştığı sonuçları bilim makalesi haline getirecekti.
Nora böyle eğlenceli işlerle vakit geçirirken, arkadaşları günlük hayatın sıkıcı yönleriyle uğraşmak zorunda kalıyorlardı. Mason ve Brody’nin köpeği bir kokarcayla burun buruna gelince, mahalledeki hayat kokulu bir hal almıştı. Amy insanların hayvanlara tuhaf davrandığını düşünüyordu, Emma ise kedisi ‘Değerli Kek’ ve kıyafetlerinden başka bir şeyle ilgilenmiyor gibiydi. Bunların üzerine bir de öğretmenleri, ödev olarak ‘ikna edici konuşmalar’ yazmalarını isteyince işler rayından çıktı. Artık hiçbir bilimsel yöntem, ortalığa hakim olan kaosu düzeltemeyecek gibiydi….
Dikkat: Nora ve arkadaşlarının şaşırtıcı maceraları, okurda yoğun bilimsel merak uyandırabilir. Daha ilk maceranın sonunda kendini engellenemez bir bilimsel araştırma yapma isteği içinde bulabilirsin.

Çevirmen : Atilla İzgi Turgut
Orijinal Adı : The Nora Notebooks – The Trouble with Ants
Yılı : 2016
ISBN : 9786053328568
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 176
Resimleyen : Katie Kath


"Claudia Mills" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.