Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Charlie Small 10. Defter – Robozorlar Diyarı

Charlie sekiz yaşındayken doğaüstü bir olay yaşadı. Bir yolculuğa çıktı ve o zamandan beri eve dönmeye çalışıyor; hem de DÖRT YÜZ YILDIR!

EYVAHLAR OLSUN! Charlie, çılgın ve son derece tehlikeli dinozorlara yem olmak üzere. O ve arkadaşları, bu ölümcül oyundan sağ salim kurtulmayı başarabilecekler mi? Charlie bir daha eve dönmeyi başarabilecek mi? * CİHAZLAR, İCATLAR, CANAVARLAR, YARATIKLAR, ACIMASIZ CANİLER… Hiçbir macera, Charlie Small için fazla BÜYÜK olamaz.

 

Eğer bu defteri bulursanız LÜTFEN ona iyi bakın. Bu benim olağanüstü maceralarımın tek gerçek hikâyesidir.

Benim adım Charlie Small ve dört yüz yaşındayım: belki daha fazla. Ama tüm bu uzun yıllar boyunca hiç büyümedim. Sekiz yaşındayken doğaüstü bir olayla karşılaştım. Ne olduğunu bir türlü anlayamadım. Bir yolculuğu çıktım… O zamandan beri hâlâ eve dönmeye çalışıyorum. Kıllı, dev gibi bir Yeti ile yüz yüze gelmeme; rüzgârda uçan kocaman örümcekler tarafından saldırıya uğramama; fare suratlı insanlar tarafından neredeyse hapsedilmeme rağman sokakta yanından geçip gittiğiniz sekiz yaşındaki diğer çocuklardan hiçbir farkım yok.

Kudurmuş bir porsukla ölümüne dövüş yapıp kazandım ve zırhlı bir armadillonun sırtında etrafı yakıp yıktım. Anlattıklarım size inanılmaz gelebilir, ancak yalan söylediğimi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü BU KİTAPTAKİ HER ŞEY GERÇEK. Bu gerçeğe inanırsanız şimdiye kadar yaşanmış en tuhaf maceraya katılabilirsiniz.

 

Çevirmen : Cenk Pamay
Orijinal Adı : Charlie Small Journal 10: Land of the Remotosaurs
Yılı : 2018
ISBN : 9786052953310
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 176


"Charlie Small (Nick Ward)" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.