350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Çocuk – Sert Kapak

Çocuk – Sert Kapak

Etiket Fiyatı : 350.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

262.50  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Çocuk

Çocukluğun ilk yaşlarında çocuklar nasıl düşünür, öğrenir ve büyür
Desmond Morris 

Çocuk’ta yaşları 2 ile 5 arasındaki küçük çocukların dünyası keşfediliyor. Onların bebeklikten çıkıp bağımsızlıklarına giden uzun yolculuklarına başlayışları ele alınıyor. Bu ilk yaşlar çocukların öğrenme kapasitelerinin ve yaşam karşısındaki saf coşkunluklarının benzersiz olduğu yıllardır. Elinizdeki kılavuzda gelişimlerinin bütün yönleriyle ilgili ayrıntılı birçok bilgi yer almaktadır. Yaşlara göre gruplandırılmış portrelerde büyüme örüntüleri, toplumsal ve duygusal davranışlarla fiziksel ve bilişsel beceriler betimleniyor.

Kitaptaki jestler ve beden dili yorumları sayesinde okuyucunun hem küçük çocuğun ne hissettiğini ve düşündüğünü, hem de onun kişiliğini daha iyi anlaması sağlanıyor. Ayrıntılı fotoğraflar sayesinde çocuğun günlük deneyimler karşısındaki tipik hareketleri ve tepkileri yansıtılıyor.

Doğum sırasının çocuğun kişiliği üzerinde nasıl etkiler olur?

Çocuğun üstün zekâlı olduğunun ilk belirtilerini nasıl anlarsınız?

Neden bazı çocuklarda birtakım korku ve fobiler gelişir?

Küçük çocuklar ömürleri boyunca sürecek bir keşif yolculuğunun daha başındadırlar ve onların çevrelerindeki dünyaya karşı duyduğu merak heyecan vericidir. Bilgiye ve araştırmaya yönelik doğal açlıkları onları sürekli heyecan uyandıran, yeni şeyleri aramaya yöneltir. Her yeni deneyim de gelişimlerini ateşler ve kişiliklerini şekillendirir.

Çıplak Maymun adlı uluslararası çok satan kitabın yazarı Desmond Morris, iki yaşındaki afacandan okul öncesinin meraklı çocuğuna kadar, kişiliğini biçimlendiren en önemli yıllarda, bir çocuğun gösterdiği ilerlemelerin ve olağanüstü dönüm noktalarınını izlerini sürüyor.

Desmond’un yazdığı düşünmeye zorlayan şeyler ve kullandığı ayrıntılı fotoğraflara ek olarak Çocuk’ta, çocuğunuzun hayret verici aklının ve bedeninin iç işleyişini anlatan birer metre uzunluğunda, katlamalı iki sayfa da yer alıyor.

İçindekiler

Önsöz

Sıçrama tahtaları

Fiziksel yolculuk

Öğrenme eğrileri

Duygusal yolculuk

Dizin

Teşekkür

 

Çevirmen
Yılı
: 2014
ISBN
: 9786053608189
Genişlik
: 23,5
Yükseklik
: 26,5
Sayfa Sayısı
: 168

İnceleme Araştırma Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Desmond Morris Diğer KitaplarıDesmond Morris Kitapları