350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Gençler için Batı Felsefesi

Gençler için Batı Felsefesi

Etiket Fiyatı : 160.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

96.00  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Gençler için Batı Felsefesi

Her zaman farkında olmasak da, düşüncelerimizin, kanaatlerimizin, hatta değerlerimizin hemen hemen tamamı, düşünce tarihini oluşturan büyük dünya görüşleri içerisinde bir yerlere oturur. Felsefe olmadan yaşadığımız dünyayla ilgili anlayışımızın eksik kalmasının nedeni budur.
Düşünce geleneğinin büyük yapıtlarını tanımak, kendine ve başkalarına yönelik zekâ ve anlayış kazandırmanın ötesinde, daha iyi ve özgür yaşamaya da yardımcı olur. Belki bunlardan da önemlisi, felsefede, hayatı felç eden korkuları yenmeyi sağlayacak bir şeyler vardır. Yaşamayı öğrenmek, ölümün çeşitli yüzlerinden gerçekten korkmamayı öğrenmek veya günlük hayatın sıradanlığınının, sıkıntının, akıp giden zamanın ötesine geçmek…
Felsefe, insanın bu sorulara aradığı cevapların hikâyesidir. Ama felsefe kitaplarının ürkütücü bir yanı da vardır.
Çünkü onları herkesin kolayca anlayamayacağı gibi, pek de haksız sayılamayacak genel bir kanı yerleşmiştir.
Luc Ferry, antik Yunan’dan başlayarak Batı felsefesinin günümüze dek uzanan ana uğraklarını ele aldığı bu eserinde,  felsefenin ne olduğunu anlamak isteyen ama daha ileri gitmeyi düşünmeyen yetişkinlere; derinlemesine felsefe çalışmak isteyen, fakat zor yazarları tek başına okuyabilmelerini sağlayacak temel bilgilere henüz sahip olmayan gençlere seslenmeyi seçiyor. Konuya en hazırlıksız olan okuyucunun bile, Batı düşüncesi tarihine damgasını vurmuş en önemli felsefe akımlarının manasını kolaylıkla anlamasını sağlayacak bir dil ve yöntem kullanıyor.

Luc Ferry günümüz Batı felsefesinin önde gelen isimlerindendir. 2002-2004 yılları arasında Fransa’da Milli Eğitim bakanlığı da yapan Ferry, ayrıca L’Evènement du Jeudi, L’Express, Le Point gibi dergilerde köşe yazarlığı da yapmıştır. 2007’den bu yana “Devlet Kurumlarının Modernleştirilmesi ve Dengelenmesi Üzerine Düşünme Komitesi”nin üyesidir. Yayımlanmış bazı eserleri: Homo aestheticus. L’invention du goût à l’âge démocratique (1990); L’Homme-Dieu ou le sens de la vie (1996; İnsan Hakları ödülü); Le Sens du beau (1998); Qu’est-ce qu’une vie réussie? (2002). Gençler İçin Yunan Mitolojisi (2022)

Çevirmen
Orijinal Adı
: Apprendre a Vivre Traite de Philosophie A L'usage des Jeunes Generations
Yılı
: 2008
ISBN
: 9789944883276
Genişlik
: 15,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 242

Düşünce ve Sanat Tarihi Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Luc Ferry Diğer KitaplarıLuc Ferry Kitapları