Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Danny Templar Dünya’yı Kurtarıyor

Evren’in en karanlık köşelerinden gelen uzaylılar, Dünya’yı çalmak için şaşırtıcı bir komplo hazırlıyorlardı. Danny ile Kral, bu sinir bozucu işgalcileri kolayca yenebileceklerini sandılar. Ancak kötü uzaylıların planları düşündüklerinden çok daha karmaşıktı. Danny, ne yapacaklarını anladığında iş işten geçmişti. Acaba Danny ile Kral son anda Dünya’yı kurtarmayı başarabilecekler mi?

Şaşırtıcı bir macera daha!..

Kitaptan;

Bölüm 1

Kral gecenin bir yarısı, Danny’nin yatak odasına gelip, Stonehenge’le ilgili gevelemeye başladığında, Danny ne yapması gerektiğini çok iyi biliyordu. Yaz tatili devam ediyordu ve bu durumda sabah yetişmesi gereken bir okulu yoktu. Annesi ile babası horul horul uyumaktaydılar ve bu maceraya atılsa ruhları duymazdı. Son olarak da, gün boyu ona bakmakla görevli olan Maude Teyze, bu saatlerde muhtemelen bir ağaca sarılmış bir şekilde şarkı söylemekteydi.

Aslında bakılırsa, Morfo-Jet’e atlayıp Kral’la yeni bir maceraya çıkmaya karar vermesi Danny’nin sadece birkaç dakikasını aldı. Tabii ki bu süre, kalkıp giyinmeyi; annesiyle babası uyandığında onu orada bulamamaları ihtimaline karşın, onlara “iyi olduğuna” dair kısa bir not bırakmasını ve dişlerini fırçalamayı da içeriyordu.

Kim yeni bir maceraya atılırken nefesinin kötü kokmasını isterdi ki?

Otuz saniyelik ultra hızlı bir yolculuğun ardından…

“İşte geldik, eski dostum,” dedi Kral ve Morfo-Jet’ten aşağı sıçradı.

“Burası Salisbury Ovası, eski mucizelerden Stonehenge’in merkezi…”

 

Çevirmen : Deniz Özmen
Orijinal Adı : Danny Templar – Invasion Earth
Yılı : 2016
ISBN : 9786053326762
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 104
Resimleyen : Barrie Appleby


"Alec Sillifant" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Tukendi Danny Templar – Piramit Serüveni

Danny Templar – Piramit Serüveni

Alec Sillifant
Etiket Fiyatı : 7.00 TL

5.04 TL