Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Danny Templar – Piramit Serüveni

Okullar tatil olunca Danny zamanını bilgisayar oyunlarıyla geçirmeye başlamıştı. Bu mahalleye yeni taşınmışlardı ve hiç arkadaşı yoktu. En sevdiği oyunlardan birini kazandıktan sonra, oyunda kurtardığı kahramanı kapıda görünce gözlerine inanamadı. Bu tuhaf görünüşlü kahraman acilen Mısır’a gitmeleri ve çok değerli bir taşı bulmaları gerektiğini söylüyordu. Danny için inanılmaz bir serüven başlamıştı.

Kitaptan;

1. BÖLÜM

Yaz tatilinin ilk gününde yapılacak en iyi şey elbette odaya tıkılıp bilgisayarda ‘Atlantis’in Hazinesi’ni oynamak değildi. Ama yeni taşındıkları mahallede kimseyi tanımayan Danny’nin bu konuda fazla bir seçeneği olduğu da söylenemezdi.

Annesi ve babası bütün gün işte oldukları için ona bakmakla görevli olan Mabel Teyze “Aşırı Derecede Örgü Örme”yle veya “Nasıl da kocaman oldun sen” demekle meşgulken, Danny de kendi kendini oyalamak zorundaydı. Şu andaki eğlencesi, çoktan iki kere tamamlamış olduğu bir bilgisayar oyununu oynamaktan ibaretti.

“Çukurun üstünden atla; ipte sallan; gorille güreş…” diye sıkıntıyla içinden geçirdi Danny, batık kentin tanıdık

yer altı mezarlıklarını geçerken… üçüncü defa.

” Kılıçların etrafından dolaş, zehirli okların üstünden atla… bir dakika bir dakika, farklı bir şey var,” diye düşündü Danny. “Bunu daha önce hiç fark etmemiştim.”

Danny iriyarı arkeoloğu kayalık duvarların içindeki çatlağa kadar ustaca götürdü ve “X” butonuna basarak, kolu çekmesini sağladı…

Çevirmen : Deniz Özmen
Orijinal Adı : Danny Templar - The Pyramid Puzzle
Yılı : 2012
ISBN : 9786053606246
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 91


"Alec Sillifant" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Danny Templar Dünya’yı Kurtarıyor

Danny Templar Dünya’yı Kurtarıyor

Alec Sillifant
Etiket Fiyatı : 10.00 TL

6.50 TL