350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Dedektif Auguste Dupin Öyküleri – Ciltli

Dedektif Auguste Dupin Öyküleri – Ciltli
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Dedektif Auguste Dupin Öyküleri Ciltli

Edgar Allan Poe (1809-1849): Topu topu kırk yıl süren çalkantılı yaşantısına karşın şiirleri, öyküleri ve denemeleriyle, çığır açıcı etkisini günümüzde de sürdüren en önemli 19. yüzyıl yazarlarındandır. Elinizdeki kitaptaysa; akıl yürütme ve çözümleme teknikleriyle, Poe’nun dünya edebiyatına armağan ettiği ilk dedektif Auguste Dupin ve onun üç sıradışı macerası yeralmaktadır.

Memet Fuat (1926-2002); Yeni Dergi ve de Yayınevi kadar, denemeleri, derlemeleri ve çevirileriyle de, tartışmasız, edebiyatımızın son büyük antrenör-editörüydü.

Yurdanur Salman (1937-2020): İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Edebiyat, yazın kuramları ve psikanaliz gibi pek çok alanda Yaptığı çevirilerle J. Berger, S. Sontag, E.A. Poe, E. Fromm, G. Steiner’in de yapıtlarının aralarında yer aldığı otuzdan fazla kitabı Türkçeye kazandırdı. İstanbul Boğaziçi ve Atatürk üniversitelerinde çeviri ve İngilizce dersleri verdi. Kuram dergisini çakardı. Yeni Dergi, Adam Öykü, Yazko Çeviri dergilerinde çeviri ve yazları yayımlandı. Titiz ve verimli çalışmalarıyla kültür hayatımıza büyük katkıları oldu.

Deniz Hakyemez (1975); Bugüne dek Swift’ten Nadine Gordimer’a yaptığı çevirilerle, ustalarından aldığı bayrağı en iyi biçimde taşıyacağını kanıtlamış yeni kuşak çevirmenlerindendir.

Çevirmen
Yılı
: 2006
ISBN
: 9789754588132
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 21,5
Sayfa Sayısı
: 136

Edebiyat Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Edgar Allan Poe Diğer KitaplarıEdgar Allan Poe Kitapları